Saa olla rauhassa puhtaan luonnon keskellä. Pitäkää vaan kaupunkilaiset hyvänänne nuo elätit.
Onneksi tänne ei tule pakoloisia
vaitpauwer
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Älä ole niin varma...ne tulee minne vaan
no kauaa ne ei maalla pysy, eikä edes pikkukaupungeissa. ne vaikka kävelee pois sivistyksen pariin=lajitoveriensa seuraan.
ne ajaa vaikka taksilla hurauttaa ruotsista joka maan kolkkaan.
Älä luulekaan. Kiinalaisetkin jo poimivat mustikat naapurmetsästä ja ensikesänä sitten siellä on kymmenet tuhannet islamivaimot miestensä lähettäminä hakemassa verotonta tuloa ja ilmaista syötävää. Repivät jo nyt kaikenmaailman "kerääjät" mustikoista lehdetkin mennessään ja jättävät jäljelle litistyneitä marjoja, joissa sotkee vain kätensä. Ei enää osata pitää huolta mustikkapensaista, koska ne kuolevat tällaiseen repimiseen.
Tuskimpa tulee tänne. Ensinnäkään ei ole majoitusmahdollisuuksia ja lähimpään liikekeskukseen 31 km/sivu. Ympärillä metsää, mäkiä ja järviä. Metsässä on karhuja, hirviä, mutta susia ei olenähty. Tuskin mies mesopotamiasta haluaa asua suomalaisessa korvessa,
Ihan kohta hallitus päättää asuttaa tyhjät maatilat. Montakos ylimääräistä huonetta Sinulla olikaan? Heh, heh, naurattaa, mutta vitseillä on nykyisin erittäin paha tapa muuttua todeksi, kuten vaikkapa tästä rynnäköstä nähdään, tai vaikka siitä, että ennen vitsailtiin, että sitten kuin metro rakennetaan niin täytyy tehdä sen ympärille kaupunki; yleensähän metro tehdään sen takia, että ihmiset tarvitsevat suurkaupunkiin tehokkaampaa julkista liikennettä, kun ahtaat kadut ovat jo tukossa, mutta ei, ehei, ei Suomessa, vaan täällä mennään vitsien mukaan aika pian senjälkeen, kun joku on sellaisen lausunut. Se on sitä hallittua rakennemuutosta, josta tulikin hetimiten vitsailun perään hallitsematon rakennemuutos. Näin jo Holkerin aikana, mutta tahti on vain kiihtynyt, on sotea ja mitä lie uudistusta, mutta pieleen on kaikki mennyt. Tällä hetkellä ei mikään onnistu, eikä taida onnistua maahanmuuttajien kotouttaminenkaan pistettiinpä siihen kuinka paljon paukkuja hyvänsä. Maailman menoa kontrolloi varmaan joku muu, joka on päättänyt toisin, niinsanotut päättäjät vain kiemurtelevat koukussa kuin kastemadot ennen kuin kala tulee ja haukkaa, mutta kalakaan ei tiennyt, että siiman toisessa päässä on vielä kovempi vetäjä. Kafkan maailma on täällä ja Orwellin maailma jo jäämässä taa!
Kyllä niitä kaapuapinoita parveilee kuule jo täällä syrjäkylilläkin, ja ihmetyttääkin miksi kaikki naiset ja lapset lykätään maaseudun vastaanottokeskuksiin, eikö ne mamumiehet olekaan niin suvaitsevaisia??
Hyvä tietty meille että on vain naisia ja lapsia, säilyypähän rauha ja heihin voi suhtautua kuten muihinkin ihmisiin.
ei ole meilläkään vielä näkynyt muuta kuin kesän markkinoilla oli muutama musta mies, taisivat kuitenkin olla työssä joten hyvä niin.
hallitus aikoo pakottaa kunnat vastaanottamaan pakolaisia, saa nähä miten käy,
täällä saattaa olla turhan lämmin vastaanotto jos siihen pakotetaan.
Naiset ja lapset laitetaan kymmenien/satojen kilometrien päähän miehistä. Jopa suvakit itse siis tietävät miksi!