Vaikka pikkujoulujen ajaksi, yleiseen virkystymiseen tai rentoutumiseen? Jätä alle sähköpostiosoite niin laitan viestiä ja kerron itsestäni =) olen ihan aikuinen ja äiti itsekkin.
Tarvitsetko lapsenvahtia?
Mutsikkamustikka
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kertokaa samalla osoitteenne ja tarkka aika milloin olette poissa kotoa ja missä säilytätte arvoesineitänne?
Lupaamme että pidämme lapsistanne hyvää huolta poissaollessanne ja edelleenmyymme heidät vain hyviin koteihin tai elinluovutuksen ammattilaisille.
No jaa, moni vanhempi kaipaa ajoittain omaa aikaa ja kaikilla ei välttämättä tukiverkostoa ole. En minä ilmaiseksi ajatellut kenenkään lapsia kaitsea, että ei tämä hyväntekeväisyyttä ole.
Joku tarjoaa asiallisesti apua lastenhoitoon ja keskustelu menee tällaiseksi. Eipä Seinäjoella oo muita kuin juntteja, tässä se taas nähdään.
Toivottavasti saat muksuja hoitoon. :)
Aika hämäräperäinen on ilmoittaja kun ei nimeään ja yhteystietojaan kerro vaan tänne avoimeen ketjuun pitäisi itse kaikki tietonsa antaa. Ei mitään referenssejä tiedossa, onko mitään pätevyyttä? Ihan selvältä huijaukselta vaikuttaa koko ilmoitus.
Aikuisenvahtia pikkuhousujen ajaksi.
Jos itse antaisin lapseni vieraalle hoitoon, vaatisin hoitajan kanssa Tottakai tapaamisen ja otteen rikosrekisteristä. Rekisteritiedot saa tilaamalla postiin ja maksaa 15€. Jos kaikki kunnossa, en näkisi estettä miksen voisi lapsenhoitosopimusta solmia.
Onhan esim lähihoitajaopiskelijoinakin semmoisia sekakäyttäjiä, sekopäitä ym. ja niistäkin iso osa tulee työskentelemään lastenne kanssa.