Veroluikurit kuriin!
Harmaa talous saatava kuriin HETI
ghljhkghgf
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Hilut kinttuun veroluikureille.
Juuri näin.
Mitä viellä, päivastoin:
Työeläkeyhtiö Varman toimitusjohtaja Risto "Mulukku" Murto patistaa yrityksiä puhumaan maahanmuuton puolesta.
Etenkin palvelu- ja hoiva-aloille maahanmuuttajat ovat potentiaalisia työntekijöitä, mutta kaikkien kotimarkkinoilla toimivien yritysten pitäisi olla tyytyväisiä siitä, että väestön määrä kasvaa.
------
Siis maahantunkeudutettuja laittomia verojamaksamattomia halpatyövoimamatuja vaan kaikki paikat täyteen.
Hinku on niin kova, että kohta ei varmaan vaadita edes kielitaitoa.
Kielitaidottomia karvaperskouramiestarjoilijoita vaan kaikki ravintolat täyteen, se on sitä kultturellia rikastumista ja "kansainvälistymistä".
Noh, loppuupahan sitten se ravintoloissa syömässä käyminenkin.
Murto pitäköön leipäläpensä kiinni.
Nämä "maahanmuuttajat" postaavat ylimääräiset rahansa kotimaihinsa, ties mitä tarkoitusta varten, mutta joka tapauksessa se on suuri summa, mikä on menetetty pois Suomen taloudesta. Onko maahanmuuttaja-työllistämisestä etua suomalaisille?
Tämä on pelkkää sinisilmäisyyttä. Tavallisen suomalaisen työllistämisestä on eniten hyötyä!!
Kalliisti palkatun suomalaisen työllistämisestä seuraa sama, kuin mamun työllistämisestä; rahat valuvat ulkomaille kalliiden lomamatkojen tuhlailevan rehvastelun muodossa! Perillä varakas sanoo: minä en tingi, autan näitä poloisia!
Kantasuomalainen, tarkkaile kantasuomalaista naapuriasi, sillä kantasuomalainen on edelleen yleisin ja suurin veronkiertäjä tässä kanta-astujien maassa.
Veroparatiisit samoin!
Huijareiden miljardit täyttäisivät valtion kestävyysvajeen, ja rahaa jäisi vielä velanmaksuunkin!
Meillä vaan sattuu olemaan umpitollojen hallitus!
Sipilä ja Berneri verollepantavaksi.
Katsokaa miten ihailevasti Sippis katselee Berneriin päin.
Sipilä ja Berner voisivat esimerkillään näyttää, miten olla rehellinen?
Huonoa esimerkkiä antavat nyt suosimalla veroluikurointia. PTHYI!
Äänestämällä viisaammin seuraavalla kerralla, nämä Suomen kansalta leikkaavat veroparatiisiporvarit, laitetaan aisoihin.
http://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3567061-pakkolakien-pikkuveli-vie-tyottomalta-2-800-euroa-vuodessa
Kuka on niin rasismikorttia nöyristelevä, että antaa elantonsa veroparatiisiporvareille ?
niin aloitetaan vaikka sillä ettei raahata enää kaljaa ja tupakkaaa Virosta tänne.
EU:n takaama tavaran vapaa liikkuvuus EU-maiden kesken ei ole sama asia sen kanssa että käytetään veroparatiiseja ja kierretään satojen tuhansien ja jopa miljoonien verot yksilötasolla tähän maahan. Joten älä viitsi olla noin lapsellinen vai pitäisikö sanoa kokoomuslainen.