Kivitipussa oli väärä johtaja organisoimaan kivitippua eteenpäin. Ja toiseksi täällä on liian kituvia ihmisiä. Eli mikään ei saisi maksaa mitään ja palvelut huonot, elikkä jokin on aina väärin.sitten herätään ja päivitellään ku 'kivitippu' on ottamassa pakolaisia tai konkurssiin menossa.
Kivitipun konkurssi
Aseveli1
15102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Etelä-Pohjalainen sijoittaryhmä on ollut valmis ostamaan ja elvyttämään Kivitipun jo tovin!
Tulevat varmasti pärjäämään.Johtajaja henkilökunta pihalle.
Uus virtaa oleva henkilökunta tilalle
Kivitipun taru on lopussa, aina tulee olemaan pakolaiskeskus ihmisten mielissä .
Oli tarkoitus mennä loiskeisiin mutta enpä menekkään,koskaan en avaa Kivitipun ovea,vaikka pakolaiset lähtisivätkin.
Kivitippua perustettaessa oli tuskin ajatuksena, että kuntalaiset pelkästään pitäisivät sitä pystyssä, kuka sitä nyt asuinkunnassaan majoituspalveluja tarvitsee. Markkinoinnin puutteeseen se kaatui. Mutta nyt on myöhäistä pihistellä, kun on paskat porealtaassa.
Eikö Lappajärvellä tajuta, että sinne olisi tulossa maakunnasta omistajat ja ammattilaiset (näytöin) pyörittämään Kivitippua !!!
"Haluatko Miljonääriksi a'la Lappajärvi": "Teillä oli Kivitippu (ja Nykälänniemi) ja nyt teillä on......... Oh!!! Väärä vastaus! Menetitte kaiken"
Teillä ei ole enää mitään minkä takia ulkopaikkakuntalainen teillä poikkeaisi. Puomit eteen ja valot pois. Over and out.
Ja tyhmin syyttää pakolaisia.
Ei se ole hullu joka pyytää, vaan se joka maksaa.
Ei kelvannu sijoittajien raha Kivitipun pelastamiseksi.
Mukana olisi ollut rahamiehistä ja Hotelli-ja ravintolaalan ammattilaisista koostunut ryhmä.Tutustumiskierroksellakin olivat käyneet. Tämä tieto suraan Kivitipun henkilökunnalta!
Olihan se Keurusselkä hotelli vaikeuksissa pitkään mutta uus omistaja löyty ja homma lähti pyörimään.Mikä ettei Lappajärvellä?
Ois sitten tehty romaanikeskus ne ainakin osaa suomea ja hyviä laulajia.Niitä on aina syrjitty auttaa niitäkin vois.
Keskisen läskipääkö!? Buahhheeeh. Muistaakseni matkailu-alaa tuetaan Suomessa verovaroilla, aika jämptii.
Tehkää ihmeessä nyt jotain hyvät Lappajärveläiset, meinaatteko todella päästää nämä terroristit, raiskarit ja nämä teidän kuntaan, lukekaa MVLEHTI.NET ja kirjoitukset todella tosia, siellä porukassa on todella kovan luokan sotilasta, pyörtäkää ihmessä päätös
Tämä on aivan hullua. Kuin näkisi painajaista joka ei lopu ollenkaan.
Miksi lakeuksien keisari messias Juha ei osta sitä murjua, eikö se maaseutu olekaan pyhä.