Supermass nutrition - The Brand you can trust?

Supercashnutrition

Todella luotettavalta merkiltä vaikuttaa, kun esim. AfterZonesta löytyy 60 gramman annoksesta aktiiviainesosia peräti 65 grammaa ja monessa muussakin tuotteessa aktiiviaineosia on enemmän kuin 100 % jauheesta.
Asia on helppo todeta laskemalla suoraan tuotteet tiedoista:
http://supermassnutrition.com/tuotteet/zone/

Lisäksi esim. pihviproteiinina (Beefprotein) myydään kollageenihydrolysaattia, joka valmistetaan eläinten nahkasta, sidekudoksista, sorkista, korvista yms. muutoin pois heitettävästä ylijäämäkamasta. Beefproteinin aminohappopitoisuus täsmää kollageenihydrolysaattiin, mutta ei ole lähellekään naudanlihan aminohappoprofiiliin.

Noilla lähdöillä en olisi kyllä ensimmäisenä luotettavuudesta puhumassa...

4

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • trhrtghbrgthbrht

      Sitä kutsutaan kaupankäynniksi. Osta markalla ja myy kolmella. Maksimaalinen voitto on kaiken A ja O. Kusetus on hyvin tärkeä osa myyntiä. Mitä uskottavammin puhut paskaa, sen paremmin sinä myyt paskaa.

    • PallitHeiluuEdesTakaisin

      Onhan 100 grammassa meetvurstiakin 130 g lihaa.

    • TupeH79

      Kannattaisiko tarkistaa älykkyysosamäärä ensin... monissa ainesosissa, esim. vitamiineissa, vaikuttavat määrät lasketaan MIKROGRAMMOISSA tai milligrammoissa. Tai esim. kofeiini, joka on jo tappava gramma-annoksina. Beef proteiini ei käsittääkseni kuulu Supermass valikoimaan?

    • vanhanliitonjäärä

      Se on kuulkaas pojjaat semmonen juttu, ettei noista lisäravinne mömmöistä ole kuin (1-3 %) marginaalinen hyöty. Todella kallista ja hintaan suhteutettuna hyötyä ei saa ollenkaan! Järkevämpää olisi ostaa esim. maitolitra proteiinipussin sijaan.

      Itse käytin noita massa- ja palautusjuomia n. 13 vuotta saaden vähäisen hyödyn. Tosin en kummempia odottanutkaan kun liikunta-alalla olen töissä ja tiedän mitä merkitsevät myös treeni, lepo ja ravinto.

      Usein kävi jopa niin, että nuo "urheilujuomat" veivät ruokahalua, jolloin oikea ravintopuoli kärsi. Onneksi sain kaikki protskut ja muut tavarat hommattua lahjakortilla, jota työpaikkani sponsoroi. Muuten rahaa olisi palanut tonnikaupalla kankkulankaivoon!!

      Nyt en ole pariin vuoteen käyttänyt mömmöjä ja lihasmassaa on tullut n. 10 kg lisää. Voimapuolikin kehittynyt hyvin, olen ennätyskunnossa käytännössä joka laitteessa. Yksi poikkeus on vapaa pystysoutu, jota en ole pystynyt olkapää loukkaantuneena kunnolla tekemään.

      Olen siis ilman mömmöjä "kireempi" kuin koskaan ja syön hyvin. Jos haluaisin lihasmassaa vielä n. 10-20 kg lisää, siihen tarvitaan sellaiset aineet joita ei kaupanhyllyltä saa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      22
      5091
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      4433
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      102
      1314
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1310
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      913
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      855
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      793
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      779
    Aihe