Piti pommittaa Isisiä, mutta pommit osuivatkin Al Assadia vastustaviikapinallisiin, joita CIA kouluttaa.
Venäjällä epätarkat pommit
12
<50
Vastaukset
- Väyry
Jospa osuivat Suomalaisten kouluttamiin kapinallisiin. Irakissa on 50 kouluttajaa
mutta on salaista keille tekevät hommia Suomen VERORAHOILLA. - Jenggi
Jenkit pommittaa lennokeillaan ja osuvat joko lapsiin tai hääseurueisiin.
Ja varmasti osuvat.- 8mtGzfo2
Ainakin suomalaisen median mukaan Nato-maiden pommit eivät ollenkaan tapa siviileitä. Ainoastaan terroristeja. Fiksuja pommeja kun osaa erotta terroristin siviilistä.
- paljon_savua_ei_tulta
Taitavat olla savupommeja.
- noillamennään
No sen takiahan Usa eikä neukut maajoukkojaan sinne lähetäkkään kun omista tulee raatoja.
- Meetwursti
Mielestäni siinä ei ole suurta eroa onko se ISIS vai nämä kapinallisryhmät. Osa näistä kapinallisista on liittynyt ISIKseen ja realistisesti tilanne on se että USA tietämättään rahoittaa ja aseistaa ISIStä kun rahoittaa näitä kapinallisia.
Mutta jenkit ja venäläiset koordinoivat toimintaansa jo yhdessä tänään, ja venäläisten neljä iskua osuivat amerikkalaistietojen mukaan ISIS kohteisiin.
Tosin IRAKissa jenkit eivät erottaneet Reutersin toimittajia terroristeista, joten miksi tietäisivät tänään että venäläiset osuivat ISIkseen ?- 898989
Ei taida USA tietämättään ISIS:tä rahoittaa, vaan tietoisesti. Paljonhan mediassa (ulkomaalaisissa) on kirjoitusta, että ISIS on USA:n ja Israelin luomus.
Miksi muuten ei ole puuttunut tilanteeseen aikaisemmin, nyt pkaosta vähän kaivinkoneta pommittaa silmän lumeeksi, siis tuo USA.
- fhfgjkyhistui
Siviileihin oli osunut jo ennen kuin koneet oli ilmassa.
Varmaan joku tähtiporttiaikajatkumohäiriö? - siinäpä-tärkeimmät
Isis, al-Nusra, "kapinalliset"... samaa paskaa nuo ovat kaikki.
Maataan puolustavat, isänmaalliset syyrialaiset palvelevat kaikki Syyrian arabiarmeijassa. Uskonnosta riippumatta.
Nämä Eurooppaan "pakolaisiksi" lähteneet nuorukaiset on pelkureita ja oman kotimaansa maanpettureita. He ovat välillisesti syypäitä kymmenien tuhansien naisten, lasten ja vanhusten vereen.- 556566565
Nuo kapinaliset taitavat olla juuri noita kiihkouskovaisia.
Totta puhut tuosta, että isänmaalliset taistelevat armeijassa, eivät lähde karkuun geelit tukassa, ilmaisen elatuksen toivossa.
- toopealoittajalle
Eivät Venäjän pommit mitenkään epätarkkoja ole. Päinvastoin. Ainakin Syyriassa ne ovat kaikki osuneet oikeisiin kohteisiinsa.
ISIKSEN jäsen/liittolainen on Syyrian kapinallinen ja Syyrian kapinallinen on ISIKSEN jäsen/liittolainen.
Kuona on samaa, vaikka etiketti hieman erilainen olisikin.- Kleptokraattifasistit
"Kuona on samaa, vaikka etiketti hieman erilainen olisikin."
Novonatsi-Venäjän indoktrinaatio ja Putrollaajien keinot/konstit:
Indoktrinaatio (ujuttaminen, mieleen iskostaminen, aatteeseen saattaminen, uskotus) on sanoman tuottajan vaikuttamaan pyrkivää viestintää, jossa viestinnän kohde ei tiedosta olevansa vaikutuksen kohteena.
Mikäli viestinnän kohteelle paljastuu, että häneen on yritetty vaikuttaa, muuttuu indoktrinaatio hänen kannaltaan propagandaksi.
Kun lukijoiden, katselijoiden ja kuulijoiden tiedot ja lähdekritiikki kehittyvät, yhä suurempi osa indoktrinaatioksi tarkoitetusta vaikuttamisesta muuttuu vastaanottajan kannalta propagandaksi, koska hän tiedostaa vaikutusyrityksen.
Indoktrinaatiota voidaan toteuttaa objektiivisesti sääntelemällä uutisvirtaa ja uutispainotuksia joukkotiedotusvälineissä.
Kun asiasta tuotetaan uutisia valikoimalla riittävän yksipuolinen kuva, alkaa yleinen mielipide muodostua halutun kaltaiseksi, vaikkei käytettäisi propagandan menetelmiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest1167133Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden4945271Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1463240Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed2152621Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t382307Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m431272En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su771232Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta
Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä681168Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu111159- 1111133