Hallitus--Mamut halutaa nopeasti töihin

Voi kunpa hallitus olisi kantasuomalaisten työllisyydestä yhtä nopea liikkeinen kuin maahanmuuttajien osalta, joita he aikovat työllistää 3-kuukaudessa.
.
Meillä ei olisi laisinkaan työttömyyttä, jos hallitus olisi kantaväestön osalta yhtä innokas poistamaan työttömyyttä.
.
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/hallitus-haluaa-turvapaikanhakijat-nopeasti-toihin/2141352
1474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Nuorisotakuu ei toimi laisinkaan, miten siten mamujen työllistäminen.

Äänestä
  • Nuoret voitaisiin työllistää silloin, kun SAK lakkoilee. Saisivat olla lakossa pitkään ja nuoret töissä. WINWIN!

    Äänestä

  • Sairaat-päättäjät kirjoitti:

    Nuoret voitaisiin työllistää silloin, kun SAK lakkoilee. Saisivat olla lakossa pitkään ja nuoret töissä. WINWIN!

    Heitä voltti kokkare vai osaatko edes sitä?

    Äänestä

Siinä on sellainen ero, että nämä lois-työttömät Suomessa eivät halua tehdä töitä.

maahanmuuttajat haluavat tehä duunia (suurin osa)

Äänestä
  • Fuck you.

    Äänestä

  • Niin, ne haluaa jäädä tänne töihin että saisivat pysyvän oleskeluluvan ja enemmän aikaa tehdä raiskauksia yms.

    On toki se osa suomalaisia, jotka ovat jääneet työttömiksi(Microsoftin ansiosta) tai jotka eivät ole vieläkään saaneet töitä ja uudelleenkouluttautuminen tuntuu vastentahtoiselta...

    Nimimerkin alla kokemuksen työttömyys-asiasta omaava...

    Äänestä

Mutta mitä työtä ne iRAKKIlaiset ja Sompanssit osaisivat tehdä?
Kerätä koiranpaskoja, mitä muuta???

Äänestä
  • Räksyttävät iRAKIT pelottaisivat kyllä varikset pelloilta, siihenko hommaan Kepun pelto-Pöpilä niitä kaavailee.
    Variksenpelättimiksi.

    Äänestä

  • SAK:n lakkolaiset vain sinne pelättimiksi 30000 paskapäätä lannoittaisi korviaan kaivamalla kaiken!

    Äänestä

  • Ei Varis pakolaista pelkää, hukka investointi siihen tarkoitukseen koska kaikki seutukunna varikset kokoontuu katselemaan, että mikä helvetti tuo on. ?

    Äänestä

Mihin töihin luku ja kirjoitustaidottomata sijoittuvat kokkare Orpon mukaan??????????????? HÄH????????????????

Äänestä

Moppi ja rätti liikkuu kyllä ilman kielitaitoakin, ja voivat opetella jo pakolaiskeskuksissa.

Äänestä
  • Ei niihinkään töihin nykyään ilman koulusta pääse ja muslimimihet eivät lähde naisten töihin. TAJUATKO??????

    Äänestä

Ainahan sitä voi haluta, eri asia on toteutuuko se, tässä faktaa:

http://10news.dk/?p=1774

Siellä on suomen miehittäjät lusmuilun ehdotonta kärkeä mutta täällähän on tunnetusti hyvät tulot mamulla ilhan olekelemalla. Vähän voi sitten rikostella jos ei riitä:

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/323172-suomessa-oltu-sinisilmaisia-mtv-turvapaikanhakijoiden-rikoksissa-piikki-helsingissa

"MTV Uutisten mukaan poliisilähteet sanovat, että vain murto-osa turvapaikanhakijoiden tekemistä rikoksista on tullut pintaan."

Milläpä ne tulisi pintaan kun koko järjestelmä tehokkaasti peittelee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikä-Into-Onkaan kirjoitti:

Voi kunpa hallitus olisi kantasuomalaisten työllisyydestä yhtä nopea liikkeinen kuin maahanmuuttajien osalta, joita he aikovat työllistää 3-kuukaudessa.
.
Meillä ei olisi laisinkaan työttömyyttä, jos hallitus olisi kantaväestön osalta yhtä innokas poistamaan työttömyyttä.
.
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/hallitus-haluaa-turvapaikanhakijat-nopeasti-toihin/2141352

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu