...ja tämä sekoilija on professori Teivo Teivainen. Mistä noita pellejä oikein tulee?
A-Studiossa yksi sekoilija...
naurettavapelle
2674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Kaikki sitä saavat nyky-Suomessa ollakin professoreita. Onneksi hallitus leikkaa yliopistojen rahoitusta.
Kaheleita puhuva voisi tunkea nuo naurettavat otsalla olevat lasit perseeseensä. Samainen hullu professori viittaa kintaalla demokraattian suuntaan.
YLEnanto-sontaviherstalistitoimittelijat kaivaa "asiantuntijoikseen" kaiken maailman vi***n yliopistolaitosten pellejä, joilla on nippelitietoa yhden reiän poraamisesta.
Valtava tietomäärä ilman viisautta on VAARALLISTA.
Mietinkin aiemmista kommenteista, että minkä kumisaapasporukan mielestä koulutuksesta leikkaaminen on hyvä. Mutta että näin. Kun se on VAARALLLISTA :D
Niin se vaan kuules suvakkivajakki on.
Liikaa kun itseäs näissä Suomen indoktrinaatiolaitoksissa ja valtamedian agebdoilla "koulutat" niin näet hyvinkin helposti omassa kylpyhuoneen peilissäs mikä siintä lopulta on tulos...
Omituinen ohjelma. Odotin koko ajan, että joku niistä saisi jonkin pahan kotauksen.
Ei tuossa lähetyksessä ollut päätä eikä häntää, niin kuin on tapana sanoa.
HYYSÄRI
En katsonut lähetystä mutta nämä henkilöt joita YLE sun verorahoilla tuoa sinne on pelkästään mamu-hyysääjiä.
En katso enään mitään Yleltä koska sieltä ei tule puolueetonta tietoa enään.
Suurin osa suomalisista ei halua tälläistä politiikkaa. YLEllä kauhea mamutus ohjelma päällä et joku menisi siihen manipulaatioon. Onneksi suurin osa suomalaisista ei ole tyhmiä1
Anteeksi kirjoitusvirheeni, olen saksalaisen natsin jälkipolvea ja en puhu täydellistä suomea.
Se sinulle anteeksi annettakoon.
Onneksi et sentään ole bolsevikkien jälkeläinen, murhaaja isä aurinkoisen hedelmiä.
Missä on Manner, Miksei saada todellista maahanmuuton asiantutijaa televisioon, miestä joka on oikeasti tutkinut asiaa.
Teuvo teki itsensä naurettavaksi Pelleksi. Kaikenlisäksi olevinaan niin olevinaan muka cuuli pokat päänlaella -buaahhaaa.
Kaikkia sitä yhteisin verovaroin elätetään.
Katsellessani äsken ohjelmaa, ajattelin, että kuinka voi olla mahdollista, että tällaiset pilipali-äijät pääsevät yliopistoon opettamaan. Tämä Teivainen ja kaltaisensa juuri lietsovat rasismia enemmän kuin itse maaanmuutajat. Kaksi minuuttia yleistä halveksuntaa häntä kohtaan ja professuuri pois. Itseppähän nolasi itsensä.
HAHHAHHAA, Tämä oli kyllä kaiken huippu. Joku melkein kirjoitustaitoinen kaljalta haiseva rasistipelle kirjoitti kokonaisen ketjun itselleen vastauksia... jollain on tosiaan pahasti valot päällä mutta ei ketään kotona... hahhahhaa
Professorin sekoilun olisi ymmärtänyt, jos olisi ollut Åbp Akademin listoilla. Olin huolissani, kun Yliopisto joutui vähentämään 1200.
Mikäli professorit elävät punavihreässä kuplassa, niin enää ei harmita.
Teivo voi ryhtyä oikeisiin töihin. Suosittelen vastaanottokeskuksen yövalvojan hommaa. Suomi kuva kummasti kirkastuu, kun vääntää erittäin vihaisen nuoren miehen kanssa. Samaa hommaa tekevät Helsingin yössä yökerhon portsarit.
Wikipedia kertoo:
Teivainen väitteli valtiotieteen tohtoriksi Helsingin yliopistossa vuonna 2000, ja samana vuonna hänet nimitettiin kehitysmaatutkimuksen dosentiksi.
Mies tietenkin valitsi äärimmäisen hyväksyvän ja suvaitsevaisen linjan vetää kehitysmaatutkimusta? Kaikki maksatetaan muualle kerrototaan mamuille, että ovat pikkuraukkoja.
Suvakeille on ominaista hassu nimi, en tiedä miksi. Ehkä vanhemmat ovat olleet jotenkin sekaisin, ja siitä johtuu omituisen nimen lisäksi myös vajaa älykkyys?
Se on muuten totta.
Aika jännä juttu sinänsä noiden hattivattien nimien kanssa.
Tuossa A- studiossa olikin ihmeellistä se jotta ainoa järjissään oleva, oli nainen ministeriöstä! Siellä ei monestikaan järki paukahtele, mutta nyt tapahtui poikkeus !
Late Lapista. SSSS Ry!
Ohjelmassa olisi pitänyt olla tekstitys, jotta olisi näiden miesvieraiden puheesta saanut selvän. Tekivät hyvin hermostuneen vaikutelman koko phjelmaan, ei päätä ei häntää koko jutussa.
Tuntui siltä kuin A-Studiossa yritettiin puheella täyttää maailma. Ajattelun ja harkinnan kanssa ei ole niin väliä. Argumentointi olematonta.
Pressiklubi poikkesi edukseen pitkiin aikoihin, kiitos asiallisen keskustelun.
suvakki on vajakki
Tuosta Teivaisesta huokuu junttimaisuus.