EU-komissio tuhoaa kansallisvaltiot matujen avulla saadakseen liittovaltion jota kukaan eurooppalainen ei halua!!!!!
SAATANAN MAANPETTURIT
JykäPerkeleEsiinNYTT
2679
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Ja suomen poliitikot eivät ymmärrä mistä on kysymys, rajat apposen auki tuhoa odotellessa!!
Mä pelkään myös ja aion jättää suomen. En tunne täällä enään oloani turvalliseksi.
Vien perheeni pois.
Suomi ei ole enään turvallinen maa.
Siirryn pakolaiseski muihin maihin jotka ovat turvallisempia kuin suomi, ja onhan niitä onneksi vielä.
tästä apua https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1372
varma juttu on ainakin että TTIP vapaakauppasoppari tulee viemään valta pois valtiolta eliittien jätti yrityksille, sen jälkeen ollaan Malthusian yhteiskunnan orjat
Nyt taisi lipsahtaa totuus maahantulijoista :
"Hauholle olisi sijoitettu tyhjillään olevaan vanhusten palvelutaloon ”pakolaisia”. Palvelutalon läheisyydessä sijaitsee lasten päiväkoti ja koulukin joidenkin satojen metrien päässä. Äidit ja isät olivat huolissaan asiasta ja halusivat kaupungilta (Hauho on nykyisin Hämeenlinna) selvityksen asiasta. Palvelujohtaja oli ollut tapaamassa vanhempia ja saanut vastattavakseen kysymyksen – ketä nämä tulijat ovat. Palvelujohtaja antoi rehellisen vastauksen kysymykseen:
HE OVAT SOTILAITA IRAKISTA!
http://jukkadavidsson.fi/2015/09/halytys-halytys-halytys/
Niin, ehkä poliitikot tulevat vielä tarvitsemaan oman armeijan, jos Suomen armeija ei ole heidän takanaan?
Suurin osa ikäryhmä 15----22v ovat karkureita rintamalta.
He eivät halua puolustaa omaa maatansa,pelkureita.
Helpon rahan toivossa paremman elämän ja elintason perässä juoksijoita.
Osa saanut koulutuksen isisin riveissä ja ovat ,terroristeja.
Tämäkin tullut tietoon heiltä jotka ovat jo maassamme asuneet vuosia.
Maksavat verot ja ovat yrittäjiä sekä työssä Suomessa.
Varma tieto heiltä yli90 prosenttia takaisin pian ennen kuin Suomessa on aseellinen konflikti.
Vai haluatteko uuden rintaman Suomeen.
Verta ja kyyneleitä tarjolla.
Irakilainen ja afkaani,
myös somali nauroivat miten helppoa on soskun rahat nostaa.
Suomalaiset pikkuhölmöjä.
Hyvä oppikaamme että nykyinen hallituksemme, se vasta pölvästejä on täysi.
RAJAT KIINNI.EROON EU.STA.JA PALAUTUS PAKOILAISILLE.
Vain tarkanseulonnan jälkeen koulutetut perheelliset mahdollista jäädä.
Timo Soini: EU:n rangaistava maita, jotka eivät ota tarpeeksi pakolaisia! OTE: -Samassa artikkelissa Soini myös muistutti, että perussuomalaiset ajavat EU-uskollista maahanmuuttopolitiikkaa, joka tulee tekemään valkoisista vähemmistön omissa kotimaissaan. Israeliin kumartavan ulkoministerin mukaan EU voisi asettaa jopa talouspakotteita maille, jotka kieltäytyvät ottamasta tarpeeksi afrikkalaisia ja arabeja vuosittain:
”Kun ongelma on niin valtava, kuten pakolaiskriisi tällä hetkellä, muuttuu kaikki. Tässä tilanteessa pitää muuttaa aiempia käsityksiä ja kantaa vastuuta. Sen me teemme nyt.”
Pakotteita hän perusteli sillä, että jäsenmaiden on toteltava Euroopan unionia. EU-kriittiset äänet itselleen kavaltanut Soini jatkaa: ”Ei se niin voi mennä, että jäsenmaa sanoo, että tämä ei käy meille, olemme suveneeri maa ja päätämme omista asioistamme.” -Israel-rakkaudestaan tunnettu Soini kertoi Peruspomo-kirjassaan, että hänellä on paljon julkisuutta kaihtavia, mutta rikkaita ja vaikutusvaltaisia ystäviä Amerikan pankkimaailmassa. Soini on kutsunut itseään myös ”republikaaniksi”.
Yhdysvalloissa republikaanipuolueen juutalaiset vaalirahoittajat ovat julkisesti valittaneet maahanmuuttovastaisuudestaan tunnetun Donald Trumpin menestystä presidenttikisassa. Kuinka paljon ”rikkaat merentakaiset ystävät” ovat vaikuttaneet Soinin maahanmuuttopolitiikkaan? http://magneettimedia.com/timo-soini-eun-rangaistava-maita-jotka-eivat-ota-tarpeeksi-pakolaisia/
Taas yksi esimerkki sananvapaudesta Suomessa näin sananvapausviikon merkeissä:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:SglK49eU7QUJ:mvlehti.net/2015/10/20/sami-parkkonen-maan-tapa-blogi/ &cd=1&hl=fi&ct=clnk&gl=fi
Tämä viesti ehti olla netissä 20.10. illalla alle kolme tuntia ennenkuin se sensuroitiin pois sekä kyseisen julkaisun etusivulta että sen arkistosta. Jostakin Internetin syövereistä se silti löytyy yhä kuten voitte todeta ylläolevasta linkistä.
Eli kun rikos on kyllin suuri ja rikolliset hallitsevat kaikkea, niin millään ei ole mitään väliä. Ja näitten rikollisten pillien mukaan me joudumme sätkyttelemään! Vaikka niin sätkyttelevät nämä rikollisetkin vielä suurempien roistojen sätkynukkeina, mutta vapaasta tahdostaan ja korruptoituina vallalla ja rahalla.
Palkattujen NZWO:n trollien älähdyksiä odotellen.
Olet muuten väärässä. Minä haluan liittovaltion, noin välivaiheena. Lopulta kaikista kansallisideaaleista pitäisi luopua (ainut looginen ratkaisu), mutta kertarysäyksellä se ei onnistu.
Olen ensisijaisesti ihminen, toissijaisesti eurooppalainen. Valitettavasti käytännössä suomalainen...
Minä olen Suomalainen ja kotimaani kuuluu eurooppaan itsenäisenä valtiona, ja sellaiseksi sen haluan,
lapsilleni jättää niinkuin se aikoinaan jäi minullekin.
Pyh. Se että asiat olivat joskus jollain tavalla, on yksi surkeimmista syistä vaatia, että ne olisivat jatkossakin samoin. Maailma tulee väkisinkin muuttumaan, jos suomi ei muutu mukana, on edessä vain P-Korean linja (noh, vähän äärimmäinen esimerkki, mutta kuitenkin).
Noh, tässä tulee käymään jollain tavalla riippumatta siitä, mitä mieltä me asioista olemme. Voimme vain toivoa, että oman mieleinen tulos on kehittymässä. Minusta tämä näyttää hyvältä. Nykyinen "kriisi" ajaa meitä pakostakin kohti liittovaltiota, eli hyvä on tulossa. Itsenäisyys ei ole minulle mikään arvo, enkä oikein ymmärrä ihmisiä, joille se on.
Valehtelet. Vain Eurooppaa muutetaan väkisillä epäluonnolliseen, rajattomaan tilaan pankkiirieliitin kieroilulla. Se ei ole luonnonlaki. Valitettavasti kansat ovat liian tyhmiä ja antavat tuhota itsensä 3. Maailman massavyörytyksellä. Valitettavasti jopa Venäjän hyökkäys tuntuisi siihen verrattuna pelastukselta.
Roskaa.
Monessa euroopan maassa muhii kansannousu. Se on valitettavasti ainoa vaihtoehto ,jos halutaan muutosta asioihin. Kansannousu on hyvin looginen siinä tapauksessa ,kun on asioissa edetty liian pitkälle ilman kansalaisten tukea ja suostumusta.
Missä vaaleissa me olemme päättäneet ,että Suomesta tehdään monikulttuurinen?
Missä vaaleissa? Suomi on ollut monikulttuurinen ainakin siitä asti, kun nykyisen kantaväestön esi-isät alkoivat ajamaan saamelaisia pois mailtansa. Tai kun ruotsalaiset tulivat länsirannikolle. Tai kun venäläisten kanssa tehtiin kauppaa idässä. Eikä puhuta mitään virolaisista ja heidän kauppareiteistään.
Suomi on ollut hemmetti soikoon *aina* monikulttuurinen. Ja hyvä niin.
Emme ole päättäneet missään vaaleissa, koska Eurooppa-neuvosto, joka sai korkeimman poliittisen päätäntävallan EU:sta Lissabonin sopimuksen turvin vasta 1.12.2009 - laitoin jonnekin juuri väärän vuosiluvun, ei vuoden 2010, ei ole oikea - kokoontui vuonna 2005, ja tuossa kokouksessa Lasse Lehtinen sanoi, että hallitusten on uskallettava tehdä asiat kansalaisilta salaa, kun kansalaiset ei ymmärrä mistäään mitään. Tämä on nyt se mitä ne ovat salaa tehneet suuressa viisaudessaan. Kantakoon nyt sitten vastuun myös asiasta - älkää sitä laittako onnettomien muualta tulleiden syyksi. Syyttäkää poliitikkoja.
Helppo juttu, kun sanojakin tiedetään. Kysykää nyt Lasse Lehtiseltä, että mitä ne puuhasi, miksi ja mitä ei voitu "uskottavasti perustella kansalaisille" ja kysykää samalla, että miksi ne tekee jotakin mitä ei edes voida uskottavasti perustella.
Miksi ette iske asian ytimeen?
Eurooppa-neuvoston kokous 22.6.2005:
"Lasse LEHTISEN (PSE, FI) mukaan kansanäänestysten aikaansaama eurooppalainen kriisi on osoitus siitä, että poliittinen eliitti ei saa yhteyttä kansalaisiin. "Julistusten ja todellisuuden välinen ero on niin suuri, että valitsijat ovat lakanneet kuuntelemasta".
Lehtisen mukaan nykyinen tunnelma on sellainen, että kansanäänestykseen voi laittaa minkä tahansa kysymyksen ja vastaukseksi tulee "ei". Lehtinen sanoi, että jäsenvaltioiden johtajat voivat syyttää tästä itseään. Hänen mukaansa kansalaisille ei esimerkiksi uskalleta kertoa, että globalisaatiolle ei ole vaihtoehtoa.
Lehtisen mukaan "kansanäänestykset eivät sovi yleiseurooppalaisen päätöksenteon välineeksi". Hän sanoi, että kansallisten hallitusten ja parlamenttien on uskallettava tehdä päätöksiä.
Lehtinen totesi, että vain Ranskan hallitus voi uskottavasti perustella kansalaisilleen, että maatalouden asema toinen kuin kymmenen vuotta sitten. Samoin "vain britit voivat saada kansalaisensa ymmärtämään, että sen saama alennus EU-maksuista on syntynyt joskus toisissa oloissa".
http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT PRESS DN-20050622-1 0 DOC XML V0//FI
On käynnissä pakkoinvaasio maahamme, eikä Sipilä tee muuta kuin hymistelee, että hädänalaisia on autettava. Petturuudesta suomalaisia kohtaa häntä voidaan hyvin syyttää.
Niinpä kannattaa ensikerran miettiä ketä äänestää,entinen pohjasakka pois.
Ja jämäkät puolustajat tilalle
Kommunismi ei lopu ennen kuin kommunistit on poistettu suomesta! Osallistu kommunistien poisto talkoisiin!
Kun Lähi-itä ja pohjois-afrikka on saatu asutettua eurooppaan, ja Isis tuhottua, niin suurvalloilla on taas mantuja joita hyväksikäyttää sekä luonnonvarojen osalta, että myytävänä maana; Tulevaisuudessa päätät missä asut, jos varallisuutesi sallii.
Suuret valtiot myyvät elintilaa euroopasta pakeneville rikkaille.
Toisaalta , on kiva lukea noiden ..miten sen nyt sanoisi (omapäisten ,ei asioista perillä olevien " kirjoittajien mielipiteitä ja käsityksiä EU:sta. Vaikka ,nyt rahoituksesta tai pakolaisasioista. Nuo ..ei niin perillä asioista olevat kirjoittelijoita hirvittää jo nyt tämä meno.
Asian tekee mielenkiintoiseksi se seikka että kun nuo "kyseiset " eivät ole perillä edes näistä edellä mainituista asioista , niin mites heidän sitten käy kun EU: ssa
alkaa ihan kohta taas "rytistä " ja kunnolla ?
Kohta nimittäin alkaa.
Ja niinkuin tässä mitä nyt on jo tapahtunut niin että siinä ei niinkuin olisi kyllin .
Niinpä, mutta millä nämä eu-vastustajat saataisiin ymmärtämään edes perusteet kansainvälisestä politiikasta, kun eivät hallitse yleensä edes perheensisäistä politiikkaa...
Kaikkea voi yrittää opettaa, mutta ajattelemaan ei opi, jos ei ole harrastusta asiaan.
Asiat ei muutu niin kaun kuin kommunisteja on suomessa. Siirtäkää kommunistit vaikka afrikkaan niin euroopalla kansoilla on jotain tulevaisuutta.
Komissio toimii Merkelin käskyjen pohjalta. Merkel on yksinvaltias EU:ssa ja toimii kuten diktaattori eikä hänen päätöksiään näköjään kukaan kyseenalaista. Koko EU;n pitäisi hajota omaa mahdottomuuttaan. Suomen pitäisi irtautua ennen kuin on kokonaan myöhäistä ja vajoamme aina vain syvempään talous- ja tuvallisuusahdinkoon.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1372 Kansa päättäköön