IRAKIN ARMEIJA SUOMESSA

Ylellä oli joskus aikaisemmin juttua, että Irakin "pakolaiset" ovat Irakin armeijan sotilaita ja poliiseja.

Supo huomio, kansalaiset ovat vaarassa.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
  • Ensin juostaan karkuun isis järjestöön kuuluvien tullessa sitten jätetään aseet lähdetään kiireellä eu alueelle elintaso pakolaiseksi

    Äänestä

Valtaosa Suomeen tulevista massoista on Irakin entiseen Saddam Husseinin rikkaaseen yläluokkaan kuuluvia asevelvollisuusikäisiä sunneja Bagdadista. Jotka pakoilevat asevelvollisuutta maansa ISIS:in vaastaisessa taistelussa. Kuten uutisista kuulemme he räjäyttävät viikoittain köyhempien enemmistö-shiiojen moskeijoita ja siksi eivät ole suosiossa. He lisäksi suojelevat ISIS-terroristeja. Sensijaan suuressa osassa muuta Irakia sunnialueilla ei ole mitään vaaraa ja mm. Ruotsi on palauttanut tuhansittain sunneja Irakiin. Suomen viranomaiset ovat kokemattomuuttaan tuhlanneet resurssit jotka auttaisivat Syyrian kristittyjen ja jasidien pelastamisen kansanmurhasta.

Äänestä
  • Ovatkin kaukana rintamaltaan koska alkaa heidän palautukset takaisin lapset tytöt naiset käyvät terroristeja vastaan tehokkaasti

    Äänestä

Palkataan Suomen armeijaan.

Äänestä
  • Millä saadaaan rautaa rajalle, kun junat menevät kuitenkin näiden käyttöön, kun lähtevät karkuun?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaarauhkaa kirjoitti:

Ylellä oli joskus aikaisemmin juttua, että Irakin "pakolaiset" ovat Irakin armeijan sotilaita ja poliiseja.

Supo huomio, kansalaiset ovat vaarassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu