Islamilaisiin viharikoksiin ei puututa

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3258159/Asian-family-converted-Christianity-driven-home-Muslim-persecutors.html
Britanniassa kristittyä perhettä vainoavat muslimit ovat saaneet perheen muuttamaan jo toistamiseen. Poliisi ei puutu viharikoksiin.

Ehkä yksittäistapaus, mutta noita yksittäistapauksia voinemme odottaa Suomeenkin, ellei politiikkamme ole viisaampaa kuin Britanniassa.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Briteissä poliisit/viranhaltijat eivät halua/saa olla tuomitsijoita uskonnon takia tapahtuvissa ilkivallanteoissa, mutta kuinka ollakkaan, jos kristityt vainoaisivat muslimiperhettä, siitähän juttua vääntäisivät omat suvaitsevuuden nimissä vouhkaavat tahomme täällä Suomessakin. Tuntuu olevan hyvin toispuolista suvaitsevaisuutta.

Äänestä
  • Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.

    Äänestä

  • Kristinuskoiset ovat tuhonneet niin monta kulttuuria, että mikään rikostuomio ei riitä...

    Äänestä

  • Siellä, missä muslimivalta (heimot, klaanit, siiat, sunnat, paathit, al qaedat, isiskset ..ei varmaan allahkaan tiedä seuraajiensa lahkoja) siellä sekasorto ja toinen toisiaan tappavia ihmisiä. Pyhää vihaa, pyhää sotaa. Pysyisivät beduiiniensa kanssa, kameli- ja lammaslaumojensa vartijoina siellä missä ovat olleet tuhansia vuosia ja missä vuosituhansien takaiset uskomukset, tavat ja kulttuurit ovat tänäkin päivänä voimissaan. Läntinen maailma ei halua näiden ihmisten keskinäisiä uskonnollisia ongelmia ratkottavakseen ja elätettäväkseen, syötettäväkseen parveilevia ihmislaumoja.

    Äänestä

  • Aloittaja

    todellisuudesssa kirjoitti:

    Kristinuskoiset ovat tuhonneet niin monta kulttuuria, että mikään rikostuomio ei riitä...

    Käsitätkö ollenkaan, miten rasistinen ajattelusi on? Jos vaikka totta olisikin virkkeesi 1 osa, niin hyväksymällä tämän syyttömän kristityn perheen vainon olet rasisti.

    Äänestä

  • aivosolut taitaa jollain olla vähän rasvoittuneet...

    onko se sitten rasismia, jos hyväkyy sen, että eroaa moottoripyöräjengistä ja mottoripyöräjengi pitää henkilöä petturina - itse ajattelen, että jos on kuulunut siihen, niin niiden sääntöjen puitteessa pitää toimia

    JOS EROAA ISLAMISTA, NIIN EIKÖS ISLAMIN USKOSSA OLE LAKI, ETTÄ ON PETTURI??? Tajuatko paska-aivo

    miten noin tyhmä henkilö voi olla päivästä toiseen täällä - tuskin voi olla oma naama vaan tekaistu tyhmä trolli???

    Äänestä

  • siis toisten islaminuskoiten pitääkin tuomita PETTURI!!! Tämä on vain pelin sääntö. Säännöistä pitää pitää kiinni! Jos on kuulunut Islamin uskoon, niin on ITSE VASTUUSSA seurauksista mitä saa erossa

    Äänestä

eikös se ole petturi, jos on Isalminukoinen ja kääntyy kristinuskoon Islamilaisten mielestä... TOI PITÄISI OLLA VÄHÄN SELKEÄ ASIA, MUTTA RASVANAAMA EI OIKEIN YMMÄRRÄ...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_3668 kirjoitti:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3258159/Asian-family-converted-Christianity-driven-home-Muslim-persecutors.html
Britanniassa kristittyä perhettä vainoavat muslimit ovat saaneet perheen muuttamaan jo toistamiseen. Poliisi ei puutu viharikoksiin.

Ehkä yksittäistapaus, mutta noita yksittäistapauksia voinemme odottaa Suomeenkin, ellei politiikkamme ole viisaampaa kuin Britanniassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu