Kepumiljonääri veroluikuri Jorma Ollila Sipilän

neuvonantaja. Ollila on roudannut rahansa veroparatiisi Luxemburgiin ja on nyt antamassa toiselle veroluikurille (Pöpilälle) vinkkejä miten köyhät ja sairaat pistettään ahtaalle Suomessa.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Nokian tuhoaja Ollila. Jannua pidettiin kuin kuninkaana vuosikaudet. Tiesin jo tuolloin, että Ollilalla oli ohjat käsissään vain siksi, ettei putoaisi rattailta kyydistä. Oli jotain mistä pitää kiinni. Ohjastajaksi hänestä ei ollut.

Voi Suomea, jos joku erehtyy vielä kuuntelemaan häntä. Eipä silti koko hallitusporukka vaikuttaa melkoisilta keplottelijoilta.

Soinina nostaisin kytkintä. Menee maine!

Äänestä
  • Vieläkö valtiojohto kuuntelee tätä Ilmajoen aivopierua ja Kannuksen kennedyä? Eipä ihme, että Suomi on perseellään kun "johtajiksi " valitaan tämmöisiä tunareita. Kolmatta veroparasiittia en viitsi osoittaa sormella kun on presidentti evp.

    Äänestä

  • Aivopieruorkesteri: jorma ollila, steven elop,martti ahtisaari ja esko aho,Tähän älyvapaaseen tunarijoukkoon on vielä lisättävämauno koivisto ja tavja.

    Äänestä

Kapeahartija Ollilla oli yhteen väliin aina valtamediassa jakelemassa aivopierujaan kaikista asioista taivaan ja maan väliltä.

Nokiassakin perusinsinöörit tekivät keksinnöt ja kehitystyön ja "Dream Team" keräsi kunnian ja rahat optioilla ja prenikat itselleen. Näi toimitaan maailmassa, joku tuntemattomaksi jäävä tekee keksinnöt ja kehitystyön ja osaamattomat mutta RÖYHKEÄT keräävät kunnian ja kehtaavat nimetä itsensä "Dream Teamiksi".

THAT` S THE WAY WORLD WORKS !!!

Äänestä

Toivottavasti tähän autojen sateliittiseurantaan ei palata enää.

Äänestä
  • Sillä on joku tauti.

    Äänestä

on aika_helvetin iso pää, onko tuommoinen koripallon kokoinen pää normaalia?

Äänestä

Eihän Ollilaa voi täysin mitätöidä, mutta ei sille mitään mahda, että vähän selkäpiitä karmii, kun näkee hänet pääministerin neuvojana. Ollilan johdollahan toki Nokia nousi, mutta myös tuhon siemen hän sai itämään.

Äänestä

Mitä?????
Nokia oli kyllä nousussa, mutta Ollilan puuhastelut pysäyttivät sen nousun, ja aiheuttivat jyrkän alamäen. Ollila tuhosi Nokian.
Ja nyt Ollila ja Pöpilä tuhoavat Suomea - HULLUT ON PYSÄYTETTÄVÄ.
SAAATANAN VERONKIERTÄJÄT, VERENIMIJÄT, IILIMADOT.

Äänestä
  • Voi Suomi-parkaa! Älykkäin populaatio naputtaa päivät pitkät läppäriään ekä puutu hallituksen toimiin.

    Äänestä

  • Ja tämä jakaa 1,5 miljoonaa € verorahoja Mika Seitovirlle !!! Potkut perseelle tuollaisille hallitusten puheeenjohtajille. Ollila holhoukseen !!! Muuten Suomi on siellä kohta.

    Äänestä

Näiltä herroilta kun kysyy, niin olemme ikuisesti ala-asteen neljännellä, kepuluokalla.

Äänestä

Ollila ei ehkä syyllinen tohon 1,5:een milj. Eikös tuo rahasopimus tehty ennen Ollilaa. Muuten kylläkin ihmettelen Suomen touhuilua ton Ollilan kans. Luulen, että viisaampiakin neuvonantajia löytyis. Suomi on jotenkin "harjottelijoitten" maa, missä samaa paria naamaa pyöritellään aina asiantuntijoina. Sääli, jos ei parempia löydy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lfjhgfdss kirjoitti:

neuvonantaja. Ollila on roudannut rahansa veroparatiisi Luxemburgiin ja on nyt antamassa toiselle veroluikurille (Pöpilälle) vinkkejä miten köyhät ja sairaat pistettään ahtaalle Suomessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu