Kun eivät muut keinot auttaneet kynsisieneen, aloitin syömään tuota lääkettä, jota lääkäri määräsi.
Muutaman viikon jälkeen alkoi ripuli eli maha meni tosi löysäksi ja piti 4 - 5 kertaa käydä tarpeilla, joka oli siis aivan vesikuraa.
Lopetin lääkkeen ja ripulikura jatkui. Viikon päästä siitä menin lääkäriin ja otettiin sitten varmuudeksi kaikki kokeet. Niissä ei todettu mitään syytä ja lääkäri arveli, että syy voi olla tuo kynsisienilääke Fungorin, jonka vaikutus jatkuu vielä jonkun aikaa lääkkeen lopettamisen jälkeen.
Vasta neljän viikon jälkeen, kun olin lopettanut lääkkeen ottamisen, ripuli loppui.
Mihin noiden lääkkeiden haittavaikutukset voi ilmoittaa - onko joku rekisteri jossain?
Huomattakoon, että olin matkan varrella jo käyttänyt maitohappobakteerivalmistetta ja kokeillut myös lyhyttä ripulilääkekuuria ja sitten loppuvaiheessa söin Aciocur valmistetta.
Aika pitkäaikainen ripulivaikutus tosiaan oli, mitä tuo lääke oikein tuolta ruuansulatuksesta 'tappoi', kun vaikutus oli noin kova.
Tuo kynsisienikuuri siis jäi kesken ja luultavasti kynsisieni saa taas uutta vauhtia.
Fungorin 250 mg kynsisienitabletti
4
15920
Vastaukset
- vset
Pakkaussetelissähän mainitaan hyvin yleisissä haittavaikutuksissa vatsavaivat, aika monelle ko. lääke voi aiheuttaa ripulia.
- parantunut
Kynsisieneen on yksi hyvä konsti,kun painaa kuivamustekynän päällä pikkuvarpaiden kynnen alareunan ja kynsivallin leikkauskohdassa,pikkuvarpaiden ulkoreunassa olevaa akupistettä.sitä pitää kevyesti hieroa vähän aikaa aamuin,illoin niin se auttaa. Minulla oli aikoinaan niin paha kynsisieni,ettei mikään lääke auttanut,se vuoti verta jatkuvasti.mutta kun kokeilin tätä pikkuvarpaan kynnen juuressa alareunalla olevaa akupistettä.se kynsisieni hävisi.kerran se yritti tulla takaisin,mutta kun toistin käsittelyn,se hävisi,eikä ole näkynyt enää vuosikausiin.
- Anonyymi
Se parhaiten nauraa kenellä on parhaat lääkkeet.
- Anonyymi
Saa terveet pinkit varpaankynnet subliminalit YouTubessa , niitä voi kuunnella pitäähän niistäkin olla tieteellistä näyttöä , kuuntelen subliminaleita omalla kanavallani .Testausmielessä 🤔
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2042975Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391560Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921422- 881322
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e401246Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1481186Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121148Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze119969Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89902Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44783