Hulluutta Kauhavalla

Siellä oli "pakolaisten" vastaanottokeskus avattu samoissa tiloissa jossa käy lapsia ja nuoria tyttöjä koulua.

Eivät taida päättäjät ymmärtää kuinka paljon vihaa paikallisissa herää mikäli joku näistä muukalaisista ahdistelee lapsia.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kovat piippuun, ihan vaan varmuuden vuoksi, ennemmin tai myöhemmin on kyllä tarvetta.

Äänestä

Kysyntä ja tarve kohtaavat.

Äänestä

Ennen oli henkeä pohjanmaalla, vaasan veri ei vapise eikä kauhavan rauta ruostu. Mihinkäs se henki nyt on mennyt. ennen piti pohjanmaan poikia sitoa puuhun etteivät lähde riehumaan. Nyt taitavat istua koneen ääressä limua kittaamassa ja sipsiä napostelemassa ja mahat kasvaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mihintämäjohtaa kirjoitti:

Siellä oli "pakolaisten" vastaanottokeskus avattu samoissa tiloissa jossa käy lapsia ja nuoria tyttöjä koulua.

Eivät taida päättäjät ymmärtää kuinka paljon vihaa paikallisissa herää mikäli joku näistä muukalaisista ahdistelee lapsia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu