Fitnestukku Whey mutant aiheuttaa finnejä minulle

fitnestorageeeee

Hei, Olen yrittänyt tehdä Mutant whey proteiinista jo pari viikkoa arvostelua Fitnestukun sivuille, siinä kuitenkaan onnistumatta. Arvosteluani ei julkaista muille luettavaksi. Mielestäni kirjoitin mielipiteeseen perustuvan omakohtaisen arvostelun enkä yleistänyt millään tavalla.

Arvosteluni: Mutan whey proteiini maistuu hyvältä ja sekoittuu hyvin, mutta aiheuttaa minulla todella kipeitä finnejä mitä erikoisimpiin paikkoihin. käytön lopettaminen vie oireet pois. Tämä siis vain minulla, eikä muilla ole ollut vastaavia oireita.

Tätä fitnestukku ei julkaise millään joten toivottavasti täältä sen löytävät kaikki halukkaat.

Fitnestukun Mutant Whey on mielestäni ylivoimaisesti parhaimman makuinen proteiini ja sekoittuu hyvin. Tuote aiheuttaa minulle kuitenkin finnejä/aknea. Olin vaihtanut juuri proteiinimerkkiä ja vähän ajan päästä alkoi puskemaan leukaan todella isoja ihonalaisia ja kipeitä finnejä/paiseita. Tämän lisäksi finnejä alkoi tulemaan mitä erikoisimpiin paikkoihin kuten, käsivarsiin, reisiin, niskaan, korvan taakse ja pohkeisiin. Sairastuin nuhaan ja kuumeeseen kuukaudeksi ja olin luonnollisesti käymättä salilla. Samalla tuntui luonnolliselta lopettaa lisäravinteiden käyttökin. Kuukauden jälkeen finnioireet häipyivät. Tervehtymisen jälkeen jälkeen aloitin varovasti käyttämään taas kaikkia lisäravinteitani yksitellen ja välittömästi proteiinin jälkeen sain taas leukaan isot paiseet. Nyt olen taas ollut käyttämättä kyseistä tuotetta ja iho on paranemaan päin. Tämä siis vain minulla.



Hakusanat: Proteiini, protsku, protskujauhe, Fitnestukku, Whey, Mutant Whey, finni, akne,

10

1634

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tohtoritopola

      Murrosikä.

    • Cynis

      Hei.
      Käytän myös itse kyseistä tuotetta aamupalalla.
      Ja huomannut saman, että tullut joitain finnejä. Rintalihaksien ja kaulan väliin sekä leukaan ja alahuulen alapuolelle.
      Juuri lopetin välidietin ja puhdasta bodyruokaan syönyt viim. 4v.
      Eikä aikaisemmin muut ruoka aineet kuin useampi fazer suklaalevy ole aiheuttanut samanlaista reaktiota.
      Kiitos sinun itsekin löysin tähän syyn.

    • fitnesstorageee

      Hienoa kuulla, että muillakin ollut vastaavanlaisia ongelmia kyseisestä tuotteesta. En ollut siis ainoa, joka sai finnejä mutantista. Murrosikäni on mennyt ohitse jo yli kymmenen vuotta sitten. Murrosikäisenä kärsin tosin pahasta akne ongelmasta, mutta se saatiin kuriin roaccutanella. Kyseisen kuurin jälkeen finnejä ei ole juurikaan tullut. Olen palannut takaisin Fitnestukun Romaanialaiseen (star nutritions) Whey 80 käyttöön. Ei tule oireita, vaikka tuotetta ei suodatetta niin montaa kertaa kuin wheyn vastaavaa.

      • outoreaktio

        Itsesuggestiota? Kuvittelet tiedostamattasi syäväsi mutanttihormooniloita... :D


    • jaskapuhto

      saattaa olla aminohapoista noi kuumeet ja flunssat sä ehkä syöt rasvaa tulee näppy naamaan no en sano mutta hyvä tasapaino tai ei oireita siis johan mä sanoin puoli purkkia

    • pitääminkälupaa

      antelias mutta kitsas

    • jössenaapurinpoika

      jos on oikea aika lihaskasvu ei ole ongelma sen verran kun on nälkä mä syön ihan oikeasti seitä joskus

      • Lahestajakovaa

        Mitäs sä jösse oot ottanu? Ei päätä häntää...no tietty seitä ja sen pyrstö.


      • seinpanija

        Sein peräaukkoa unohtamatta. Siitä saa hyvän testoproteiininbuusterin. 100g päivässä riittää.


    • kilpailukovenee

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      227
      5531
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      133
      5085
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4878
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      128
      2153
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      404
      1827
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      45
      1720
    7. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      90
      1687
    8. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      14
      1637
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      93
      1362
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      380
      1317
    Aihe