Suomen poliisi poliittinen poliisi?

alkaa haisemaan hallituksen ja spr käsikassaralta. Pikkupoikia haetaan kissojen ja koirien kanssa, vaikka oikeita töitä ei tehdä.

Tampereella hakatulta invaliidilta ei otettu vastaa rikosilmoitusta.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sen lauluja laulat kenen leipää syöt.

Äänestä

"puolueeton" media vaikenee eikä vaadi "suvaitsevaisia" sanoutumaan irti invaliidin hakkaamisesta eli yllyttää tallaisiin tekoihin jotka ovat huomattavasti vakavampia kun joku poika lakanassa!!!

Äänestä
  • olleen pojan etsimiseen kyllä riitti resursseja kun piti selvittää mistä lakana on ostettu ja sitä kautta etsiä se poika käsiin, matut kun tekee jotain niin silloin ei poliisilla yllättäen enään olekkaan resursseja.

    Äänestä

Toimii kuin columbian ja Brasilian poliisi, kyylää ja kyttää valtaa pitävien käskyläisenä.
Poliisilaki on heille yhdentekevää.

Äänestä

Onko fobba ottanut jo vastaan invaliidin rikosilmoituksen?

Äänestä

Kannattaisiko poliisin priorisoida työnsä, spr tietenkin huutaa pää punaisena mopopoikien tempun takia.

Siltikin poliisi voisi esim raiskaukset ja muut tärkeät rikokset tutkia ensin. Jos aikaa riittää niin sitten etsimään mopopoikia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


örkkii kirjoitti:

alkaa haisemaan hallituksen ja spr käsikassaralta. Pikkupoikia haetaan kissojen ja koirien kanssa, vaikka oikeita töitä ei tehdä.

Tampereella hakatulta invaliidilta ei otettu vastaa rikosilmoitusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu