http://www.komiatlehti.fi/uutiset/online-uutiset/asuntomurtoja-ja-ajoneuvovarkaus-kauhavalla-viikonloppuna-1.1919574
Näköjään pitää alkaa kuvaamaan kun näkee niitä epäilyttävästi autojen ja pyörien tykönä olijoita.
Näköjään pitää alkaa kuvaamaan kun näkee niitä epäilyttävästi autojen ja pyörien tykönä olijoita.
Vastaukset 9
Vanhimmat
http://nwohavaintoja.blogspot.fi/2015/10/tiesitko-maahanmuuttovastaisuus.html
Onks tää totta?
Totta se on. Omaisuuttaan saa toistaiseksi vielä valvoa. Kuinka kauan, sitä en tiedä. Valvontakamerat kiellettäneen, koska ne eivät kysy kuvattavan lupaa?
Poliisi jopa kehoittaa olemaan tarkempi omaisuutensa perään, eli haluaa kai luistaa vastuustaan, että "mehän varoitimme teitä"? http://www.komiatlehti.fi/uutiset/online-uutiset/hyvät-lukot-naapurivalvonta-ja-kamerat-ehkäisevät-murtoja-1.1919599
no eihän siinä kauaa mennytkään
Se on alkanut jo muutama vuosi sitten. Entisen neuvostoimperiumin murtoturistit asialla.
Just näin. Ärsyttää tarkoituksellinen harhauttaminen. Kyllä niitä oikeakin tapauksia valitettavasti tulee, ellei ole jo tullutkin.
Toivon olevani väärässä, mutta pahaa pelkään, että lievimmät tapaukset voidaan Kauhavalla "vaieta kuoliaaksi" ettei pakolaiskeskuksen imago kärsi heti kättelyssä.
Poliisin pitää aina kirjata rikokset ja sillä perusteella voi myös laittaa rikoksiin syyllistyneen paluumatkalle kotia kohti!
No joo, näitä itärikollisten juttuja poliisi kyllä suostuu tutkimaankin mutta jos paljastuu kesken tutkinnan että "perskeles, taitaa olla matu" niin poliisien pitää leikkiä mykkää, värisokeaa ja tietämätöntä tai etsiä kokonaan uusi syyllinen kanta-asukkaiden joukosta. Tällainen rikoksiin provosoiva lakanamies täytyy löytää vaikka pitäisi kääntää kaikki kivet ja kannot, niin kuin eräs Pipälä asian ilmaisisi.
Harvoin on yhestä lakanahameestä nuankin mainostettu ympäri mailmaa ja koko hallitus eduskuntaa myäten sen julisti pannaan, etittiin pollarivoimin mistä kangaskin oli siihen hankittu, olikos vähän nutuutettua vaiko uutta.
Mitävittua, kunhan lämpimikseni linkitän, koska eihän tällaista ole voinut tapahtua, kun se tulee julki tätä kautta.
http://mvlehti.net/2015/10/05/turun-poliisi-vakivaltaisuuksista-ulkomaalaistaustaisten-osuus-valitettava/
Olisit voinut linkittää mielummin Turun Sanomien tai vaikka Uuden Suomen uutiseen. Tuon MV:n luotettavuus kas kun ei aina ole huippuluokkaa ja maine perseestä.