Erosin paneeli netistä
kun lähettivät uhkailun että saattavat irtisanoa ilmoittamatta
jos vastaan jatkossakin johonkin kysymyskiin "kdkj.." tyyppisesti
lähetin viestin sinne että en ole niin vastannu koskaan, että jotain "ok" saattanu kirjoittaa, mutta
en koskaa mitää sotkua kuten ne väittää, tiedän kun monta vuotta täytellyt..
ja kun tajusin että siellä on joku "erikoinen henkilö" asiakaspalvelu supportissa
niin tietysti erosin tuolta
tähän päättyi siis monen vuoden galluppien täyttelyni tuolla enkä enää suosittele kellekään
sen verran nihkeää se palkitseminen lopulta vaikka konkreettista palkintoa toimittavatkin
ei todellakaa rikastu ..
Kai ne on nyt laadunvalvontaa lisänneet ja laajemmin lähettäneet olisiko jotain uhkailuviestiä, mutta se on todella virheellinen toiminta, kun eivät tajua onko joku ollut monta vuotta ja menettävät siis arvokkaita pitkäaikaisia jäseniä..
No uusia hönttejä tilalle.. hehe.
Erosin Paneeli net (norstat) lopulta ..
19
29305
Vastaukset 19
- Tuumija
Lisään sen vielä että tovi aikaa sitten oli erikoistutkimus ryhmä, johon tulin valituksi, muutaman päivän kesti tutkimus valituille, sain kiitosta ideoistani ja vastauksista jne.
Sitten joku puupää lähettää n. 2kk myöhemmin uhkailuja, niin kiitos ja heippa lopullisesti sitten.. Voihan se olla että tuolla jäsenyys myös roskapostia jotenkin tuottanut vuosien saatossa, niin parempi joskus lopettaa jollain lailla yhteys.
Samahan se jossain työpaikoillakin, jos pomo asiattomasti huutaa heikoin perustein, voi harkita työntekijät eroamista.. - Hyväpaikka
Kyllä mäki uhkaisi potkii pois jos vastaukses on tota luokkaa
- pisteillälahjakortteja
Eipä ole ikinä moisia uhkailuja tullut ja vuosikaudet jo mukana ollut..... hyviä lahjakortteja olen kertyneillä pisteillä saanut lunastettua ja keväällä taas reissua pukkaa ilmaisen pitkän hotelliviikonlopun muodossa.....
- Anonyymi
Mainio paneeli jos vain jaksaa olla aktiivinen. Viisi kuukautta nyt jäsenenä ja kaksi ryhmätutkimusta, pari elintarviketutkimusta ja muutaman kerran kerännyt tarvittavan pistemäärän lahjakortteihin. Yhteensä 190€. Ei tuossa tuntipalkoille millään pääse, mutta kyllä näistä sen muutaman satasen kerää vuodessa. Pleikka viitonen tulee tätä menoa ilmaiseksi julkaisussa 500-600 € hintaisena jos vielä pääsisi ainakin kolmeen ryhmäkeskusteluun mukaan. TNS Gallup säestää, sieltä myös lahjakortit talteen.
- Anonyymi
Ei sua kukaan usko. Muutaman vuoden noihin vastaillut ja hyvä jos 50 euron verran tienaa vuodessa.
- Anonyymi
Kannattaa olla varovainen vastauksissaan. Vääristä mielipiteistä saa kenkää. Ei tullut varoituksia vaan suoraan ulos =D
- Anonyymi
Sama juttu kävi .. Eilen tuli yllättäen sähköposti että laadun valvonta on laittanut tilin jäähylle eli Sulkeneet tilini. Sinne meni kolikot :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama juttu kävi .. Eilen tuli yllättäen sähköposti että laadun valvonta on laittanut tilin jäähylle eli Sulkeneet tilini. Sinne meni kolikot :)
Sitten en rupee,joistain firmoista on jo kokemusta,ettei palkkiota saa .
- Anonyymi
Muutamasta on kokemuksia,ettei palkkiota saa,keksivät vaikka mitä kepulikonstia.Se huono puoli siinä on,että maine kiirii.Taidan tehdä itelle palveluksen,etten liity.
- Anonyymi
Sama juttu, monta vuotta ollut jäsenenä ja yks kaks tulee, että tilisi jäädytetty. Ilman mitään varoitusta. En suosittele.
- Anonyymi
Älä missään nimessä lähde tähän paneeliin mukaan!!
- Anonyymi
Kuinkahan usein nykyään tässä tulee kyselyitä? Olen (vasta) viikon ollut eikä ainuttakaan tullut vielä.
- Anonyymi
Olen ollut kohta 20 vuotta mukana ja kyselyitä tulee lähes joka viikko, korona-aikaan tuli vähän harvemmin ja joskus saattaa tulla kaksikin kyselyä viikolla. Nyt kun olen jo eläkeläinen niin ei ihan samaa tahtia kyselyitä enää tule, mutta ihan mukavasti kuitenkin niin että muutaman kympin edestä edelleen kertyy lahjakortteja vuodessa. Aikomus vielä muutaman vuoden olla mukana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen ollut kohta 20 vuotta mukana ja kyselyitä tulee lähes joka viikko, korona-aikaan tuli vähän harvemmin ja joskus saattaa tulla kaksikin kyselyä viikolla. Nyt kun olen jo eläkeläinen niin ei ihan samaa tahtia kyselyitä enää tule, mutta ihan mukavasti kuitenkin niin että muutaman kympin edestä edelleen kertyy lahjakortteja vuodessa. Aikomus vielä muutaman vuoden olla mukana.
Itselle nyt pari kyselyä tullut ja muutamiin kysymyksiin kun vastaa niin tuleekin jo joku ihme höpinä ja saankin vain jonku "lohdutuspalkinnon" joka kaukana siitä palkkiosta mitä kyselystä piti saada....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itselle nyt pari kyselyä tullut ja muutamiin kysymyksiin kun vastaa niin tuleekin jo joku ihme höpinä ja saankin vain jonku "lohdutuspalkinnon" joka kaukana siitä palkkiosta mitä kyselystä piti saada....
No jos vastaustesi perusteella et kuulukaan kohderyhmään niin kysely loppuu kesken. Näin on minullekin käynyt monesti kun en olekaan kohderyhmää, sen toki olen tajunnut jo kysymyksistä kyselyn alussa mutta olen kuitenkin vastannut. Esim autoihin liittyviin kysymyksiin en ole kohderyhmää kun en omista autoa enkä edes ajolupaa :)
- Anonyymi
Jäätelöitä ja energiajuomia sain pitkin kesää ilmaiseksi noilla kolikkokoodeilla. Ei siinä rikastu,mutta köyhälle pientä iloa.
- Anonyymi
Mulla laitettii tili jäihin kun nyt on tuo rekry taas menossa ja sain kaverin mukaan liittymää niin palkkioksi ei tullukkaa kolikoita vaan jäähyä. Kerkesin sentää vuoden tuolla olemaa ja muutaman foodoran lahjakortin kerkesin keräämään.
- Anonyymi
Minulle myös tuli kirjautuessa ilmoitus "Tilisi on jäädytetty. Ota yhteys asiakaspalveluun". En tiedä mistä johtuu, olen monta vuotta ollut jäsen ja vastaillut kysymyksiin huolella.
- Anonyymi00021
Osallistuin matkahuollon kyselyyn, joka järjestettiin teams puhelussa. Palkkioksi oli luvattu 50 euron norstatpanel superlahjakortti. Kävi niin etten koskaan saanut koodia lahjakortin lunastamiseen vaikka kyselin viestitse kyselyn järjestäjiltä asiasta...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun
Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom691072- 64852
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen66846- 53828
- 185821
- 42696
Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on72692Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal206680Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi50663Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen
Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki28624Kiulu myynnissä!
Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma26578- 40508
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S45496Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut
Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen169464Et pysty peittämään minulta
Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet47464- 18438
Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"
Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja12427Makeinen, asiaa sinulle
Minua korkeampien voimien kehotuksesta sinua pyydetään avaamaan jokin yhteys asioista keskustelemisen takia kanssani. Il28393Huumekauppaako
”Huumekauppa johti rajuun väkivaltaan Kokkolassa – Kolme nuorta otettu kiinni, yksi epäillyistä alaikäinen”9374J-mies!
Meidän "suhde" (suhde mitä ei oikeastaan edes ole) on kielletty ja vaikea. En tiedä mihin uskot, mutta olet irl itsekin32372