jari tervo är bättte folk

1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Joka itsensä ylentää, se alennetaan"

Pahoin pelkään, ettei Tervo välty ihannoimansa ihmisryhmän rikastukselta. On vain ajan kysymys, milloin joutuu uhriksi.

Itse vastustan tätä hallitsematonta ja perusteetonta maahantunkeutumista. En ole sivistymätön, en vihaa homoja, en ole rasisti. Kannatan demokratiaa ja tasa-arvoa.

Valitettavasti maahantunkeutujat eivät jaa kanssani, eivätkä Suomen kansan enemmistön kanssa samoja elämänarvoja. Lisäksi he ovat hyvin rasistisia ja suvaitsemattomia. Siksi emme mahdu asumaan samassa valtiossa sopuisasti, vaan ongelmia tulee yhä lisääntyvässä määrin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulttuuririkastuu kirjoitti:

Omasta ja vaimonsa mielestä

http://demokraatti.fi/paremman-vaen-omahyvainen-raivo-olli-immonen-tylyttaa-jari-tervoa-kovin-sanoin/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu