PERSUT TAPPELI KESKENÄÄN A-STUDIOSSA!!

BUUAHAHAHAHAAAAAA!!!!!

Persut olivat toistensa kimpussa kuin haaskalinnut A-studiossa! Tulee mieleen joku banaanivaltion gebardihattujen apinapuolue! Tai sitten turkkilaisen basaarin keskenään riitelevät kauppiaat! :D
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

PS:n Tynkkynen Ylellä: Minua pyydettiin lähtemään puolueesta
Tänään klo 21:23 (muokattu klo 22:03)

Perussuomalaisten kolmas varapuheenjohtaja Sebastian Tynkkynen sanoi Ylen A-studiossa, että häntä on kehotettu jättämään puolue.

Sebastian Tynkkynen on perussuomalaisten kolmas varapuheenjohtaja.

Sebastian Tynkkynen on perussuomalaisten kolmas varapuheenjohtaja. ATTE KAJOVA

Tynkkynen on joutunut PS:n johdon kanssa napit vastakkain, koska hän on vaatinut, että puolueen on äänestettävä, jatkaako se pääministeri Juha Sipilän (kesk) hallituksessa. Tynkkysen mukaan hallitus on poikennut jo neljä kertaa yhteisesti sovitusta linjasta.

Tynkkysen mukaan hallituksen pitää sulkea Ruotsin vastainen raja turvapaikanhakijoilta, tai "perussuomalaiset eivät voi olla hallituksessa seuraamassa vierestä kohtalokasta maahanmuuttopolitiikan romuttamista".

Tynkkynen kertoi A-studiossa yrittäneensä päästä keskustelemaan asiasta puolueen puheenjohtajan Timo Soinin kanssa. Tämä ei ole onnistunut, sen sijaan Tynkkynen on kertomansa mukaan saanut ripitystä Soinin valtiosihteeriltä Samuli Virtaselta.

- Valtiosihteeri kysyi minulta, että "voisitko harkita eroa puolueesta?", Tynkkynen kertoi suorassa lähetyksessä.

Perussuomalaisten ministerit, Soini, puolustusministeri Jussi Niinistö ja sosiaali- ja terveysministeri Hanna Mäntylä, ovat kaikki torjuneet Tynkkysen vaatimuksen puolueäänestyksen järjestämisestä.
Tynkkynen twiittasi myöhemmin illalla aiheesta. Tynkkysen mukaan Virtanen oli sanonut hänelle näin perjantaina:-Olen ihan helvetin vihainen sinulle. Toivottavasti kukaan muu perussuomalainen ei ajattele kuten sinä. Voisitko harkita sellaista, että eroaisit puolueesta.

IL

Äänestä
  • Homo Tynkkynen on politiikon irvikuva.

    Äänestä

Persujen ministerit istuu hallituksessa kuin täit tervassa, kun ovat päässeet huippupalkoille eivät lähde mihinkään, jatkavat köyhien tappotalkoita koko vaalikauden.

Äänestä

Hehehehehe persut hajaannuksen kourissa, onneksi.

Äänestä

Suomen taso ja näkemykset hajaantuneet? Tuossapa kerroit tärkeän seikan juuri, miksi pysyä etäämmällä suhmuroinnista. Jos et ole mulkku vielä, voit taputtaa itsellesi. Hyvää päivän jatkoa.

Äänestä

Tynkkynen on Suomen puolella, muut itsensä.

Äänestä

Kuka jaksaa edes katsella jotain a-studiota? Eikö sen pitänyt loppuakin jo?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


egeteteerte kirjoitti:

BUUAHAHAHAHAAAAAA!!!!!

Persut olivat toistensa kimpussa kuin haaskalinnut A-studiossa! Tulee mieleen joku banaanivaltion gebardihattujen apinapuolue! Tai sitten turkkilaisen basaarin keskenään riitelevät kauppiaat! :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu