Vitun takinkääntäjät

Ainoa persujen kansanedustaja joka vaatii omaa puoluettaan toimimaan sillä tavalla kuin persujen odotettaisiin toimivan, niin hän on se jota pyydetään eroamaan http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015100520474502_uu.shtml

Valta todellakin turmelee ja korruptoi ihmisen siihen toimintaan, että ainoa todellinen poliittinen päämäärä on pysyä poliittisessa vallassa, vaikka sitten luopumalla ihan perusperiaatteista, ihan sama miten valtiolla menee. Vittu Mitä Paskaa!

Perustetaan kansalaiskeräys, hommataan kirppareilta 1000 takkia Persuille joita ne saa käännellä ihan vapaasti tilanteen mukaan.

Sori vaan saattaa olla väärällä palstalla kun meni puoluepolitiikaksi, mutta liippaseehan se tätäkin aihetta ja en ole katkeroitunut PS-äänestäjä, olen vain katkeroitunut vallanpitäjään pettynyt kansalainen.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Hieman kaksipiipuinen juttu ...jos persut nyt lähtisi hallituksesta paikan ottaisi vihreät,vasemmisto ja RKP ja sen tietää mitä siitä seuraisi?

Äänestä
  • Onhan se kyllä niinkin. Se on toisaalta hyvä että joku edes yrittää potkia omaa väkeä ja muistuttaa että miksi ollaan siellä missä ollaan. Se on kyseisellä porukalla aina hyvä muistaa että miksi ne on siellä hallituksessa, se on tasan kaksi asiaa: Eu-kriittisyys ja mamu-kriittisyys. On aivan turha Soinin esikuntineen edes kuvitella mitään muuta syytä.

    Äänestä

Tynkkynen toimii todella typerästi ja sinä ajattelet myös samoin!

Luuletko tosiaan, että PS:n hallituksesta ero auttaisi lopettamaan mamutulvan? Sehän vain varmistaisi, että tulva ei loppuisi koskaan! Nimittäin RKP, Vihreät ja Vasemmistoliitto korvaisi pesut. Eli pahimmat mamuttajapuolueet. Tajuatko!?

Olet joko idiootti tai taitava mamuttajaprovoilija. En ole varma kumpi? Mutta siitä olen varma, että toimit mamuttajien hyväksi tuollaisilla sepustuksillasi.

Äänestä
  • Äläppä innostu :) Homman pointti ei ollut mikään hallituksesta ero, vaan ihmettely siitä että kaveria vaaditaan eroamaan kun vaatii omiaan toimimaan puolueen peruskirjan mukaan. Vai väitätkö että se takinkäännön euroopanmestari Soini on toiminut odotusten mukaan? Eikö ole mitään moitittavaa tähän asti mamu-politiikassa? kaikki menee ihan hienosti, eikä mitenkään voi hallituskumppaneita taivutella pikku uhkailuilla hallituksen kaatumisella. Turhaa pierunpiettelyä ja jahkailua ja vallanhimoa, kun asioita voi myös vauhdittaa radikaalimmalla toiminnalla.

    Äänestä

  • Eikö vastauksestasi voi sitten päätellä, että Suomen pahimmat mamuttajapuolueet ovatkin keskusta ja kokoomus. Heillähän olisi valta sulkea rajat, tai sitten toivottaa pakolaiset tervetulleeksi, kuten he nyt tekevät.

    Äänestä

  • No todellakin näin. Miksi sitten se ainoa toivo ei voi toimia niin kuin pitäisi? Eipä sitä nyt olla mamua sulkemassa pois kun olisi valta päättää! Ei kepu ja kokkarit voi kahdestaan pyörittää hallitusta, ne tarvii siihen sen kolmannen suuren tuen että säilyy enemmistö. Ne voisi käyttää kiristyskortteja, mutta ei vaan ole näkynyt. Siitäpä otsikko, vitun takinkääntäjät. Nyt tarvittaisiin juuri sitä ajattelua, joka on vanhojen puolueiden leikkikentän ulkopuolelta. Mutta ei, ollaan kaikki niin salonkikelpoista että...

    Äänestä

No eihän tulvaa lopeta tämäkään porukka, eikä vissiin ylipäätään kukaan eikä mikään.

Äänestä

ei liene kovinkaan erikoista, että äänestäjät petetään.

Äänestä
  • Mukavaa että persuleiri venyy ja paukkuu ennen purkkapallon pamahdusta ;) Da!

    Äänestä

Täytyy sanoa, että Soini teki jonkinlaisen korruptoitumisen maailmanennätyksen. Suomessa tuo korrpuptio on saanut kyllä ikävän paljon alaa ja se on niin syvällä yhteikuntarakenteessa ja kaikilla aloilla, ettei siitä enää päästä eroon vaan Suomi tulee uppoamaan syvemälle ja syvemällä. Mutta täällä ei esimerkiksi enää rakenneta pientä eikä isoa, etteikö joku vedä välistä.. Lääketehtaat, lääkärit.. Kaikki ovat mukan tuossa leikissä, yli 300 000 virkamiestä vuolemassa kultaa loputtomast rinnasta, yli 6,68% koko kansasta on virkamiehiä, jotka tekevät siis tuottamatonta työtä..Mutta muista olen foliohattu, totuus pitää aina leimata hulluudeksi =D

It's a conglomerate.
If one of them betrays the principles
of the accrual of money and power,
the others betray him.
What it is.. is human weakness.
You can't kill that with a gun ;)

Äänestä

Tunkkynen vaatii puolueensa noudattavan omia päätöksiään.Jokin aikaa sitteen PS päätti ,että Tornion raja on suljettava pakolaistulvalta.Perusteensa
se ,että Ruotsi turvallinen maa, josta voi saada turvaa eikä ole tarvetta paeta Suomeen.
Mihin enää uskoa EU:n liittovaltiossa ? Eu ei noudata omia päätöksiään.Puelueet eivät noudata tekemiään päätöksiä ja luopuvat periaatteistaan.
Kansalaisten usko koko lailliseen järjestelmään horjuu kun sopimukset ja päätökset eivät merkitse mitään.
PS:n Soini ei halua luopua ulkoministerin "unelmatyöstä" eikä Jussi Nuunistö unelmastaan puolustusministerinä.
Ovat miehet juopuneet aseman tuomasta vallasta ja maineesta.

Äänestä

Just kun oli jotakin kajoa havaittavissa Persujen salonkikelpoisuudesta, niin eikö Tynkkynen möläyttänyt todella ajattelemattomasti lakien ja ja sopimusten vastaisen ehdotuksen..

Äänestä

no joo ihan sama olisko siellä vasemmisto tai vihreät hallituksessa persujen tilalla ei tämä tämän pahempi tilanne vois enää olla tällä hetkellä..ainoo vaan saavatko persut nyt aikaan tulevaisuudessa mitää kuten terho lupasi että vähän kerrassaan aletaan laittaa asioita järjestykseen..mitenkähän se onnistuu kun on nämä kaks kohjoo johtajaa puolueineen kimpassa

Äänestä

Miten Ranska sulkee rajansa samoin Unkari.Tietääkö joku mikä laki tai sopimus estää itsenäisen valtion päättämästä omista asioistaan.Sellaista lakia tai sopimusta ei ole !
Vastuutonta tälläinen asioiden vääristely.

Äänestä

Jos joku sopimis tai laki estää rajojen sulkemisen, sellaista ei pidä noudattaa!!! Eihän EU:kaan noudata itse laatimiaan lakeja, miksi suomen pitäisi noudattaa niitä.

Rajat pitää sulkea heti. Toimikaa päättäjät, sitä varten teidät on tehtäväänne valittu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ainasamahomma kirjoitti:

Ainoa persujen kansanedustaja joka vaatii omaa puoluettaan toimimaan sillä tavalla kuin persujen odotettaisiin toimivan, niin hän on se jota pyydetään eroamaan http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015100520474502_uu.shtml

Valta todellakin turmelee ja korruptoi ihmisen siihen toimintaan, että ainoa todellinen poliittinen päämäärä on pysyä poliittisessa vallassa, vaikka sitten luopumalla ihan perusperiaatteista, ihan sama miten valtiolla menee. Vittu Mitä Paskaa!

Perustetaan kansalaiskeräys, hommataan kirppareilta 1000 takkia Persuille joita ne saa käännellä ihan vapaasti tilanteen mukaan.

Sori vaan saattaa olla väärällä palstalla kun meni puoluepolitiikaksi, mutta liippaseehan se tätäkin aihetta ja en ole katkeroitunut PS-äänestäjä, olen vain katkeroitunut vallanpitäjään pettynyt kansalainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu