Jälleen vahvoja vakuuttavia todisteita evoluution oikeillisuudesta.
Olisiko "uskiksien" korkea aika alkaa käännellä takkejaan, sillä sehän on nykyään kovin muodissa, on jopa suotavaa, sanoisin jopa viisauden ilmentymä.
Olisiko "uskiksien" korkea aika alkaa käännellä takkejaan, sillä sehän on nykyään kovin muodissa, on jopa suotavaa, sanoisin jopa viisauden ilmentymä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Teillä ateisteilla ja evolutionisteilla on näköjään vielä isolla rahalla keräillä näitä satuja.
Miten sitten suu pannaan kun rahat loppuu, loppuu sadutkin.
Linkin myötä otsikkokin aukeaa hieman paremmin:
http://wwf.fi/wwf-suomi/viestinta/uutiset-ja-tiedotteet/WWF--Aivastava-apina-ja-yli-200-muuta-uutta-lajia-loytynyt-itaiselta-Himalajalta-2582.a
Uusia lajeja löytyy jatkuvasti. Vanhojen ja loogisesti myös koskaan enää elävänä löytymättömien lajien kadon nopeus on ihmisen ansiosta maailmanennätysluokkaa.
Mikäs uutinen tuo nyt on? Itse asiassa luultavasti kaikki nisäkkäät osaavat aivastaa, kissat ja koirat ainakin. Eikä se nyt todista evoluution puolesta, että evolutionistit käyvät niin hitaalla, että tuskin ovat löytäneet kaikkia luotuja lajeja vielä seuraavaankaan tuhanteen vuoteen.
Evoluution puolustaminen käy aina vain epätoivoisemmaksi. Varmasti evolutionistit vetävät kehitystkortin taas esiin kun flunssa-aalto alkaa riehumaan. Se on minusta aika mautonta, käyttää ihmisten sairauksia muka todistteina muka evoluutiosta. Mutta ei evolutionisti jumalattomuudessaan alentuisi kopeillakseen muka tiedollaan muka toisia parempana.