köyhyyspalstalla? Se antaa merkin siitä, että työllä ei elä, ja työ on täysin turhaa. Joten turha huudella että menkää töiin kun siitä ei ole mitään hyötyä.
Työlliset miksi roikutte
Todistettavasti
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tai sitten ovat huomaneet työllisyyden olevan veteen piirrety viiva.
Markkinatalous ei tarvitse kuin lisäarvoa tuotavan osuuden kenestäkään.
Millään ei voi taata omaa yhtiskunta luokaansa, koska sitä ei enää ole.
Vaikka saisi rahaa säästöön se ei turvaa elämää ilman lisäarvon tuottoa.
Palkkatyön palkka on kun entisen metsätyömiehen Justeeri, sillä pärjäsi silloin tasavoimaisen kaverin kanssa, nyt museossa näytillä ihmiskunnan historian eräästä aikakaudesta.
Minulle lasten terveys ehdottamasti tärkeämpää huolehtia lapsista ja henkisestä hyvin voinnista.
Buhahahahahahahahahahahahahahahahahah
Sinun vastauksesi perusteella vanhempasi eivät välittäneet sinusta. Ukkoseni kirjoitti vasta lukiosta ja hakee yliopistoon.
Sinulla ei ol tietoakaan paljon köyhyydessä on tehtävä arjentöitä selviytyksyään 5 lapsen kanssa ja keskityttämällä lapsien vaatettamiiseen ja ruokkiakseen heidät ja turvallinen lapsuus
aziaa.
Osinkotulot tulee ihan ittestään. Mut menkää te laiskat köyhät heti röihin kuulikkoo??11
Tämä hölmö ei ole koskaan ollut työssä vaan elää toimeentulotuella. Elänyt ja syönyt vanhusten pöydissä jo vuosikausia.
Voi eicäcäcäää miten noloo jäbälle menehän nyt röihin siitä jaloista pyörimästä kuulikko??11
Vanhuksilta viedään leipä, levite ja ruokajuoma ja tuollaisia ääliöitä elätetään . Jotain on pahasti vialla.
Täällä roikuvat he jotka käyttävät 25-40% työajastaa viihteen parissa.
On seinähullua ettei työnantaja enää valvo mihin työaika käytetään samoilla kustanuksilla saisi työtä n. 30 % halvemalla.
Jos ei työ kelpaa työsuhdu loppu ja Hän jolle kelpaa tilalle.
Palkoissa on myös nykyään jo 3/4 ilmaa.
Lomarahalle eiole mitään perustetta tuli aikana jollon palkat olivat n. 60% nysyisten tasosta.
Sillaihan sinä lensit pihalle kuin leppäkeihäs.
Nautin työeläkettä, alkoi toinen vuosikymmen sitä nanaa.
Työttön voisi tienata "lomarahansa" korvaamalla työllisen tämän loma-aikana. Työllinen saisi pitää lomansa omilla säästöillään, eikä elää kuin pellossa, ei työtöntäkään paijata jos hupeloi korvauksensa!
Haha just joo 10 vuotta työttömänä renttuillut laitettaisiin johonkin päättäjän töihin vai ahhahhahhaa anna mun nauraa. Sellainen sekopää pystyy korkeintaan lehtiä haravoimaan.
Noo täällä on kiva seurata millä nää loiseläjät puolustelee sitä kun syövät päivittäin vanhusten, sairaiden ja lasten ruokapöydissä,
Jotkut pläkkipäät pitävät ttt: a ikäänkuin vakuutuksena. Taivas mitä idiootteja maa päällään kantaa.
Kun itsellä on paha olla on kai kiva kuvitella että muilla asiat vielä huonommin. Ja höystää tätä vielä haistatteluin. Säälin sua.