Olen hehkussa. Juuri muutama päivä sitten kerroin, että äänestin perussuomalaisia eli Timo Soinia kaksissa viime vaaleissa. Heidän lässytykseen "meillä on valtakirja, äänestäjien lupa, me emme ole aiheuttaneet pakolaisongelmaa, joten jatkamme hallituksessa" - vittuunnuin totaalisesti. Minä en äänestänyt tuollaisia sopimuksia vaan siksi, että persut lupasivat hillitä maahanmuuttoa, sulkea rajoja tavallaan ja pitää vyöryn kurissa ja lupasivat paljon muitakin uudistuksia ja köyhien auttamisia..?
Niinpä kun muutama päivä sitten kerroin, jo toisen kerran vähälle aikaa, että olin erehtynyt perussuomalaisten suhteen ja pettynyt ja että oli tasan viimeinen kerta kun suosin heitä, sanoin lähipiirini...
Kerroin myös, että odotan innolla seuraavia kannatusmittauksia ja veikkasin Persujen totaalista tipahtamista jopa 10 prosentin pintaan kannatuksessa.
Eläköön viisaus! Silmissäni (nyt) Perseet (porvarien perseennuolijat) ovat tipahtaneet sinne mihin kuuluvat, roskaluokkaan, jäte puolueeksi!
Enää ei tarvitse viisautta tietääksemme, että Persut saavat huippulukeman seuraavissa vaaleissa. Se tulee olemaan 5 - 7% pinnassa. Ei yhtään enempää.
HAISTA ravihevosen perse sinä isänmaan petturi Timo Soini. Läskisi kätkevät alleen sairaan psykopaatin. Olen pien eläkeläinen ja olet pettänyt minut.
Täst edes yksikään sanasi ei ole edes puolikkaan miehen tai luottamuksen arvoinen vaan pelkkää valetta. Jäät historiaan miehenä joka TUHOSI puolueen jolla olisi ollut mahdollisuutta saada aikaan parempi tulevaisuus valtaosalle suomalaisista, taviksista.
Eikä tässä kaikki. Pieksäjäisenne tulevat jatkumaan ja me pettyneet äänestäjät , olemme iloisia jokaisesta tirvaisusta, jokaisesta hevosen potkusta tyhmiin naamoihinne. Esikuvanne Veikko Vennamon sanat pätee: "kyllä kansa tietää" ja se tietää miinus leimoja perussuomalaisten perseisiin. Joka viikko.
Voinko jo todeta, että ihanaa kusta hunajaa, kiitos perussuomalaisten lyhyen hallitus taipaleen ja kannatuksen romahtamisen.
Toivottavasti Persut lukevat tämän!
LainattuMailmanMenoa
1
79
Vastaukset
Kyllä olet täysin oikeassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551216
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.911209Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171050- 18905
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45803Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112778Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64732- 13723
- 38619
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72613