Suvakeille tieto, olette syyllisiä !

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/professorin-kylmaava-arvio-maahanmuuton-kustannuksista-hyvinvointivaltio-voi-romahtaa/5350072

Tahtoisin kaikki suvakit tuomiolle suomen hyvinvointivaltion romahduttamisesta.
Tuomio voisi alkaa sillä, että pyydätte marsseilla anteeksi unelmaanne !

Yle voisi pyytää kansaltaan anteeksi myös !
1174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tarvitaanko tuon toteamiseen joku Professori? Itse olen kirjoittanut tästä samasta asiasta tänne mnta kertaa.

Äänestä
  • Ja minä vuonna 2002 ensimmäisen kerran :). Hyvä se on, että asioita tuodaan esille. Mediat välttelevät tuollaisia kannanottoja.

    Äänestä

Pieniä on silakat...
Plus- ja kertolasku. 15 000 tänä vuonna, 25 000 ensi vuonna... Aina 10 000 enemmän, kuin edellisenä vuonna. 8 vuotta. Kaikille 4 kpl sukulaisia. Paljonko tulee?
10 000 000 000€/vuosi aikas pikkurahoja, jos viitsitte/osaatte laskea tuon verran. Ala-aste matematiikkaa. Vai pelottaako totuus niin paljon, ettei Salkkareita kummempaa uskalla miettiä?
Mistä meinasitte ottaa rahat? Työttömiltä? Noussee työllisilläkin veroprosentti yli sadan, menee kämpät ja kesämökit myös.

Äänestä
  • Joo, nyt EU on hetken olevinaan tiukkana. Minäpä ennustan teille seuraavan asian:

    Afrikan väkiluku sen kuin kasvaa, se on selviö. Mutta 10 vuoden kuluttua siellä on sotia ja tauteja ympäriinsä, kun heimot ja kansat tappelevat liika lisääntymisen myötä tilastaan, jonka seurauksina pakolaisia pyrkii vähintään 30-kertaianen määrä tähän nykyhetkeen verrattuna.

    Jos EU-kansat pitävät vallassaan nykyisen kaltaisia liberaaleja tollosuvakkeja, joilla ei ole äö-kapasiteettiä luvitella seuraamuksia siitä eteenpäin, se tarkoittaa, että afrikan väki tunkeutuu ennen näkemättömällä vyöryllä eurooppaan, josta seuraa sisällismellakat kaikkialle.

    Jos siihen ei valmistauduta, rajoja ei valvota ja tukita, euroopan tuho on selviö, eurooppa menettää sivistyksen. Tähän pitää vielä ynnätä koraanin kumartajien taakka haittavaikutuksineen.

    Monet ihmiset eivät ymmärrä. TÄMÄ ON EDESSÄ JOS POLIITTINEN LINJA EI MUUTU AUSTRALIAN MALLIN MUKAISEKSI. Se olisi syytä muuttaa sellaiseksi ja nopeasti.

    Äänestä

Häh? Sen sijaan että syyttelet suvakkeja ja pakolaisia, kannattaisi miettiä miksi molempia ylipäänsä on olemassa. Vähän samalla tavalla kuin miettisit miksi paskakärpäsiä lentelee ilmassa. Vinkki: päättäjät, upporikas eliitti ja EK. He ovat tämän PASKAN alkulähde.

Äänestä
  • Sama kuka on syypää mutta en minä ainakaan enkä todellakaan halua maksaa eliittin, EU:n, EK:n, pakolaisen,suvakkisivarivasuriviherpiipertäjähomostelijan virheistä, aatteista tai agendasta.
    Vittuako meille tavisduunareitten niskaa kaiken paskan ja taakan aina kannatte.
    Mene sinäkin rastatukka oikeisiin töihin.

    Äänestä

Suvakit ja Vasurit jää kohta ilman tukia rahan saanti vaikeutuu liikaa porukkaa on Suomessa ja lisää tulee sitten niitä niittinaamoja ohjataan töihin tosin kukaan ei ota niitä duuniin.

Äänestä

Niin, maahanmuutto ja rajavalvonta ovat asioita, joista päättää kansanedustuslaitos ja huolehtivat niihin osoitetut viranomaiset resursseineen. Meillä on ollut iät ja ajat porvarienemmistöinen eduskunta ja parhaillaankin umpiporvarillinen hallitus. Tuossa asetelmassa on vaikea nähdä mekanismia, jolla niin sanottu suvaitsevaisto -- jos sillä ymmärretään tässä turvapaikanhakijoiden, maahanmuuton ja monikulttuurisuuden puolesta mieltään osoittaneita rivikansalaisia (kuten aloittaja antaa sumeasti ymmärtää) -- voisi ohjailla asioita ohi päätöksentekokoneiston. Perussuomalaiset on osa koneistoa. YLE:n vetäminen asiaan tässä viitekehyksessä on kauniisti sanottuna epä-älyllistä.

Äänestä

YLE on mamutuksen mestari joka ohjelma käsittelee mamuja joo ne on sika hyvää porukkaa ei tee rikoksia yhtään ja painaa duunia 100 lasissa vaikka tutkimukset on juuri päinvastoin.

Äänestä

Nyt on aika todeta, että suomalaisten täytyy näyttää käytöksellään: Suomi on kylmä, karu ja tyly valtio. Maahanmuuton kustannuksia valtiolle ei voida julkaista, saattaisivat palkansaajat ja veronsa maksavat masentua liian pahasti.

Äänestä

Jos me täällä olemme sanoneet samaa ei sitä kukaan usko. Siksi tarvitaan professori sanomaan sama asia. Suomessa näet uskotaan vain "oppineita". Pakolaisuus ei ole päätekijä vaan lähinnä viimeinen naula Suomi-arkkuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


FolioMulder kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/professorin-kylmaava-arvio-maahanmuuton-kustannuksista-hyvinvointivaltio-voi-romahtaa/5350072

Tahtoisin kaikki suvakit tuomiolle suomen hyvinvointivaltion romahduttamisesta.
Tuomio voisi alkaa sillä, että pyydätte marsseilla anteeksi unelmaanne !

Yle voisi pyytää kansaltaan anteeksi myös !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu