Astrid Thors (rkp) on syyllinen

siihen että Suomella ei ole palautussopimusta Irakin kanssa ja tämä tarkoittaa sitä että se irakilainen paskajengi mitä tänne tulee myös pysyy täällä vaikka he tekisivät mitä rikoksia.

Myös Irakin suurlähettiläs on sanonut että he eivät ota kansalaisiaan enää takaisin.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

jotkut ne syyttää yhtä henkilöä pakolaiskriisistä, kun eivät tätä maailmaa oikein kokonaisuutena hahmota...

Äänestä
  • No meillä on päättäjät joiden työnä on hoitaa tälläiset asiat ja joku/jotkut hestä on vastuussa ettei tämä/kään yksityiskohta ole kunnossa.

    Äänestä

  • kaarne_ kirjoitti:

    No meillä on päättäjät joiden työnä on hoitaa tälläiset asiat ja joku/jotkut hestä on vastuussa ettei tämä/kään yksityiskohta ole kunnossa.

    Tuohon aikaan tästä oli vastuussa Astrid Thors, joka ei edes halunnut tällaista sopimusta Irakin kanssa. On voinut tahallaan tyriä koko yrityksen. Ja nyt ei edes tarkalleen muista mukamas miten homma meni. Pitäisi saada laki, jossa poliitikot vastuuseen ja tässä on selvä merkki, että Astrid Thors oli hyvin hyvin asenteellinen ja kritiikitön maahanmuuttoa kohtaan. Hän rikkoi virkavalansa.

    Äänestä

Sisäpuolelta liian pieni pää aiheuttaa kaikenlaisia ongelmia. Yleensä ne kaikki ovat jonkun muun syytä, tai ainakin mamun.

Äänestä
  • Kuka tästä asiasta on vastuussa?

    Minä vai politiikot?

    Äänestä

  • kaarne_ kirjoitti:

    Kuka tästä asiasta on vastuussa?

    Minä vai politiikot?

    Sun tehtäväsi on pitää itsestäsi huolta, ei valittaa koko ajan.

    Äänestä

Astrid Trusten on laitettava vastuuseen teoistaan!!!! Ei voi noin vastuuntunnottomasti toimia ministerinä. Oli silloin maahanmuutto ministerinä!!!! Erittäin pakolaismyönteinen !!!????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaarne_ kirjoitti:

siihen että Suomella ei ole palautussopimusta Irakin kanssa ja tämä tarkoittaa sitä että se irakilainen paskajengi mitä tänne tulee myös pysyy täällä vaikka he tekisivät mitä rikoksia.

Myös Irakin suurlähettiläs on sanonut että he eivät ota kansalaisiaan enää takaisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu