soini pitää erottaa
soini perkele sää petit meidät
rerwwwwq
872
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Soini on vuosi vuodelta enemmän Veikko Vennamon näköinen - seuratkaapa kehitystä.
Vennamo oli sotien jälkeen toiminnan mies. Hän järjesti Karjalan pakolaisten eli evakkojen asutustoiminnan ja tarvittavan maanjaon. Kritiikki ja työn valtaisa paine olivat hänelle varmasti tuttuja.Hän oli älykäs mies, suoritti nuorena akateemiset opintonsa mallivauhdilla.
Soini on sanonut Veikko Vennamoa yhdeksi esikuvakseen. Nythän olisi näytön paikka. Evakkoja oli paljon enemmän kuin nykypakolaisia. Eikä Karjalan evakkoja edes voinut käännyttää!
Halla-aho ulkoministeriksi Soinin tilalle
Uskomatonta, kuinka herkkähipiäiseksikin tämä on nyt osoittautunut. Muita kyllä sivaltelee vuosikaudet, mutta itse ei kestä kritiikkiä yhtään.
Kuinka niin ei kestä? Eihän hän vaivautunut jonku tynkkysen saarakkalan poikien
takia korottaan edes ääntä haastattelussa.. Heikko on puolue jos aletaan kakkien kloppien takia järkkään
torikokousta.
Tynkkynen: Listaan tulee nimiä kiihtyvää tahtia
19
41
JAA:
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Perussuomalaisten oululainen varapuheenjohtaja Sebastian Tynkkynen on esittänyt, että puolue harkitsisi hallituksesta lähtemistä.
Perussuomalaisten oululainen varapuheenjohtaja Sebastian Tynkkynen on esittänyt, että puolue harkitsisi hallituksesta lähtemistä. KUVA: Jori Liimatainen
Kotimaa 10.10.2015 15:23
STT
Perussuomalaisten varapuheenjohtajan Sebastian Tynkkysen mukaan puolue-elinten yhteiskokousta vaativa vetoomuslomake on täytetty jo lähes 500 kertaa, ja uusia nimiä listaan tulee kiihtyvällä tahdilla.
Tynkkynen kirjoittaa asiasta blogissaan.
Oululainen Tynkkynen on vaatinut perussuomalaisten puoluevaltuuston, eduskuntaryhmän ja puoluehallituksen yhteiskokousta, jossa keskusteltaisiin perussuomalaisten suhtautumisesta Kreikan tukipaketteihin ja maahanmuuttopolitiikkaan.
Tynkkynen kummeksuu blogissaan puheenjohtaja Timo Soinin Ylen Ykkösaamussa tänään esittämiä moitteita siitä, että Tynkkynen on lähtenyt puimaan perussuomalaisten sisäisiä asioita julkisuudessa.
Tynkkysen mukaan Soini ei ole lukuisista pyynnöistä huolimatta tavannut Tynkkystä eikä soittanut hänelle.
– Sen sijaan hänen valtiosihteerinsä soitti ja pyysi, voisinko harkita eroa puolueesta, Tynkkynen kertoo.
Tynkkynen vaatii Soinia noudattamaan puoluevaltuuston, eduskuntaryhmän ja puoluehallituksen toukokuisen yhteiskokouksen linjauksia tai muussa tapauksessa hakemaan yhteiskokouksesta uutta mandaattia.
– Kyse on demokraattisesta päätöksenteosta, ei sen kummemmasta, ja se ei ole liikaa vaadittu, Tynkkynen kirjoittaa.
Tiedätkö aiheesta enemmän?
Lähetä vinkki, kuva tai video! 13222
Soini läskipallo pois ja uusi johtaja tilalle, muuten ei ääniä enää heru!
EI SE noin mene !!! Oottakaahan vähä,niin PS politiikka alkaa pURRA ja KOVAA !!!
Äläkää te hättäilkö- vaan LUOTTAKAA TODEN PUHUJIIN- ja PERUS SUOMALAISTEN AJAMA TOTUUS TAATUSTI TULEE TÄMÄN KANSAKUNNAN JOHTAVIMMAKSI TOTUUDEKSI-KOSKA SE ON PÄIVÄNSELVÄÄ TOTUUTTA !!!
TE kansalaiset ootte eksyksissä,- ettekä pysy totuuden tiellä, vaan leijutte ihan minne sattuu, ja aiheutatte aivan tyhjänpaskan LEPATUSTA koko touhuun !!!
KUN TEIDÄN ON NYT OTETTAVA PETOA SARVISTA KIINNI, ja NUJERTAKAA SE SAATANANSUOMEN HÄPÄISIJÄ-ja NOSTAKAA TÄMÄ KANSA UUTEEN NOUSUUN,- SILLÄ SE ON VÄLTTÄMÄTÖNTÄ, ja SENHÄN ME TIEDÄMME-että POLIITIKOTKIN TARTTEVAT TÄMÄN KANSAN APUA -kun KYLLÄ HE KOITTAVAT TEHÄ PARHAANSA !!!
JOTEN TÄMÄN KANSAN MIEHET. ja NAISET- tehkäämme PARHAAMME, tämän MAAN ja KANSAN NOUSEMISEKSI UUTEEN TULEVAISUUTEEN !!!!
SE VAATII ISOJA PONNISTUKSIA-MUTTA SE KANNATTAA- SIITÄ SAATTE OLLA VARMOJA , ja opetelkaa RUKOILEMAAN VIISAUTTA PÄÄTTÄJILLEMME,- ja JUMALAN SIUNAUKSET ALKAVAT VIRRATA ,-ja NYKYISET ONGELMAMME ALKAVAT VÄISTYÄ !!!
SE ON IHMEELLINEN ASIA- MUTTA ON AIVAN TÄYTTÄ TOTTA-että RUKOUKSIIN VASTATAAN,-varsinkin KUN KOKO KANSA RUKOILEE KANSANSA PUOLESTA, ja haluaa syntinsä hylätä !!!
TÄMÄ VIESTI ON TEILLE TOTUUDEN HENGELTÄ -OTTAKAA SE VASTAAN, ja KIITTÄKÄÄ SIITÄ -jos muuta ette voi !!!