Pöntisen Kaisulta IKL paita pois

eipulttipari

Kaisulta pois IKL paita ja Hames päälle ku kannattaa kerran miesten välistä avioliittoa vaikka avioliitto on miehen ja naisen välinen liitto!

Pultti mutteri liitosta ei Kaisu voi tehdä kahdella mutterilla tai kahdella pultilla! Koitahan Kaisu YMMÄRTÄÄ TÄÄ Vaikka joku tuttu yrittääkin mutteri mutteriliitosta tehdä niin se on mutteri liitos ei pultti mutteri liitos.

Kysy vaikka näiltä pakolais kavereiltasi nekin sen ymmartaa etta kaksi mutteria ei liity toisiinsa!

18

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • auttavakäsi

      Pitäisköhän sun saada apua ja tukea joltain lähimmäiseltäsi, jos sellaisia on.

      • pääonpipi

        Antaa räkäpaitojen leikkiä leikkejään. Aina maailmas hölmöjä riittää, niin myös lapualla.


    • pullttiboys

      Tyhmyytensä voi paljastaa niin monella eri tavalla, kuin myös kiintymyksensä ilmaisun muodot.

      • lapuanurpot

        Kyllä aikuisia miehiä lapsettaa. Räkäpaidat päällä. Teille nauretaan. Vois olla nätimpi hameen kanssa.


    • Anonyymi

      Vieläkö kaitsu kauppaa paitoja? Mitä ne maksaa?

    • Anonyymi

      Vihtori kääntyis hauras, jos kuulis?

      • Anonyymi

        pöntsyrariosta tulee kamalaa neuvostopoppia

        Koko aijan vaan jotain alla pugatsoovaa jatkuvalla syötöllä


      • Anonyymi kirjoitti:

        pöntsyrariosta tulee kamalaa neuvostopoppia

        Koko aijan vaan jotain alla pugatsoovaa jatkuvalla syötöllä

        Pöntisellä ei ole aikoihin ollut osaa ei arpaa radioon. Lienevätkö uudet omistajat myyneet Putinille ohjelma-aikaa? Järviradio yksiselitteisesti kieltäytyi myymästä mistään hinnasta.


    • Anonyymi

      Lapualaisilla on kaikilla, mutta vain illalla pirämme omissa kekereissä ja jepulisjo ja osa nukkuu se päällä
      Elä sorra sorrettua eläkä murra murrettua.

    • Anonyymi

      Kyllä musaa ja muutakin voi katsella taivaan äärestä ääreen, eikä elää ns. verhot kiinni-

      - galinka russia youtube -

    • Anonyymi

      Sitä kasvaa mitä kylvää

      Ihmisen mieli on täsmälleen maan kaltainen. Mieli ei välitä, eikä ole vastuussa siitä, mitä sinne kylvetään. Se antaa sadoksi mitä kylvät. Ihmismieli on vain paljon hedelmällisempi, paljon uskomattomampi ja salaperäisempi kokonaisuus kuin muhevinkaan multa.

      Netin kylvövinkejä, ei saa sitten liikaa voimitta, ettei mieli lakoonnu (kohtuuta)

    • Anonyymi

      Millaiset ovat juuresi?

      Kiinassa ja myös muualla Kaukoidässä kasvaa bambulaji, jonka nimi on moso. Kun moson taimi istutetaan, niin viiteen vuoteen ei näytä tapahtuvan mitään, vaikka istutuspaikka olisi ihanteellinen. Sitten alkaa tapahtua. Yhtäkkiä taimi kasvaa kuin taikaiskusta. Kasvamisen vauhti on tavattoman nopea. Moson varsi pitenee yli puoli metriä päivässä. Kuudessa viikossa kasvi kohoaa lähes kolmenkymmenen metrin korkeuteen.

      Uskomattomalle ilmiölle on luonnollinen selitys. Ensimmäisen viiden vuoden aikana moso kasvattaa kilometrien mittaiset juuriston. Kun juuret ovat valmiina keräämään tarvittavan ravinnon, kasvaminen tapahtuu uskomattomalla nopeudella.

      Millaiset juuret sinulla on? Millaista juuristoa kasvatat ja mihin se työnnät? Millaisista asioista kerään oman kasvusi voiman?

      • Voitaas yrittää juurtua Lapuale koko suku, vaa Kauhajoki ja Kurika on akan mieles. Mitä Lapuala on hienova?


    • Pannahan Pöntisen Kaisu autohon ja muiluutetahan itärajalle.

    • Anonyymi

      Ennen oli mutteritanssit.Pultti sooi jenkaan.silloin alko svengaan.Kuten tuos yllä joku kirjoitti.Mihin laitat kun on kaksi pulttia.
      Et muualle ku persiiseen.

    • Anonyymi

      Kun kulkumies lapsen kastoi

      Sodankylässä pappina ollessaan Y Aittokallio oli pitänyt tapanaan kierrellä pitäjää jätkän kamppeissa. Tuohon aikaan oli kulkujätkiä ja muita tukkilaisia runsaasti, joten joukkoon oli helppo sulautua.

      Aittokallio oli tullut taloon ja kysellyt, saisiko kulkija ateriaa? Emäntä oli sanonut, että kyllähän ateria järjestyy, jos vieras ensin pienii liiterin päässä olleen pienen puukasan. Vieras meni ja pieni puut kysyen sen jälkeen, löytyisikö talosta yökortteeria. Paikka oli näytetty tuvan lattialta, ja siihen vieras oli yöksi oikaissut.

      Aamulla väen herättyä ja päivän ehdittyä jo pitemmälle, talon väki oli alkanut ihmetellä, että missähän se rovasti viipyy, kun hänen piti tulla lapsi kastamaan? Silloin Aittokallio oli kysynyt, että mahtaisikohan hän kelvata? Kun väki oli hämmästellyt kulkumiehen puheita, Aittokallio oli kaivanut repustaan papin kaavun esille.

      • Anonyymi

        asiat muuttuu ja tulee lapuan laki


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        asiat muuttuu ja tulee lapuan laki

        ikl isänmaallisen kansan lapua


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      307
      26939
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      48
      2304
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      201
      1640
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      154
      1570
    5. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      35
      1431
    6. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      34
      1331
    7. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1018
    8. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      932
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      94
      893
    10. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      81
      830
    Aihe