Join eilen olutta aika paljon. Äsken hain cocista ja kebabbia krapulaan. Köyhän elämä on hienoa.
On hirvee krapula
työtönpummi
19112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Minä otan krapulaan aina viinaa tai olutta.
Parantaa krapulan mukavammin kuin cokis ja kebab, eikä haittaa jos krapula siirtyy paripäivää tai viikkoa
kun ei tarvi töihin mennä.
Jos röihinkäskijä kiihoittuu tästä itkupotkuraivareihin ja käskee röihin
niin se voi painua syvälle hinttikaverinsa perseeseen.
Heitä homo mutteri!
Paskanpuhuja, ei sulla ole varaa viinaan jos työtön olet. Kiljua korkeintaan valmistat.
Olet kyllä itse paskanpuhuja.
Olen perinyt muutaman sijoitusosakkeen helsingistä ja asun loppuunmaksetussa asunto-osakkeessani paitsi tämänkuun loppuun asun vielä kesähuvilallani saimaanrannalla.
Halvaksi tulee kun hirvipeijaisia pidetään vähän jokapäivä
ja viinaa sekä olutta on isot kuormat venäjältä ja virosta.
Jos olisi vaarana juotavan loppuminen niin ei ole pitkä
matka muutamalla pakettiautolla noutaa halvat viinat
naapurinpuolelta, sekä tietysti tankit ja varatankit täyteen
halpaa polttoainetta.
Kiljua join vuosikymmeniä sitten 13vuotiaana viimeksi.
Nyt ei tarvitse moista juoda enää.
Työtön pummi keksii tarinoita.
Rikas ja kännissä kuin köyhä ja krapulassa.
Ei lähtely krapula millään. Hain 6 tölkkii koffia, olotila heti kohentu.
Ei se auta. Olutta lonkeroa tai väkevää mansikkaviiniä sen olla täytyy että denamaisuus oikein lemahtaa ja läjhtee krapula. Itse odotan toivekkaana huomista ja halpsoluutakin enää vain 8kpl..mutta oon jo juonut neljä paäivällä kaksi aamumuyöllä oksentanut vain kerran eikä maksassakan tunnu pistelyä..pahemmin..ripuli kyllä äityi pahaski ja nyt on sitten nälkäkin mutta ei kuitenkaan pysty syömään..
Palasimme kotiin torstaina. Ennen paluuta vaimoni laski säästämäni oluttölkkien nipsuttimet. Eräs tuttavamme tekee niistä koruja ja nyt pieniä iltalaukkuja. Ovat hyvän näköisiä.
Vaimoni sai nipsuttimien lukumääräksi 141kpl. Hän itse on täysin raitis.
Leikin Kroisosta ja join vain San Miguelia vaikka se on kallista, 0,43€/ tölkki. 0.23€:n oluttakin olisi ollut mutta se ei ole suussani yhtä hyvää.
Ei tee sisuskaluille hyvää tuollainen juominen :( alkoholi aikamoinen syöpäriski
En kyllä ymmärrä miksi pitää juopotella. Minun viikonloppu kului kahvakuulatreenin ja juoksulenkkeilyn parissa. Olo on hyvä eikä tietoakaan krapulasta. Suosittelen muillekin!
Kuulostaa tosi juntilta ja koyhältä! Ikävä kuulla, että elämäsi on noin tylsää. Toivon vilpittömästi Jeesus sydämellä, että joskus löydät jonkun.
Ei mun tarvitse ketään löytää !? Vai mitä tarkoitat yleensäkin kommentillasi?? Olen parisuhteessa ja vapaa-aikani kuluu avokin kanssa urheiluharrastuksissa. Molemmilla nuorempana kilpaurheilutaustaakin. On vaan surullista miten ihmiset tuhoavat itseäään viinalla ja muilla kamoilla :( Opiskelen lähäriksi päihde- ja mielentervpuolella ja työharjoittelussa nähnyt jo nyt vaikka mitä !
Lähäriksi? :)))
Voi eicä miten amista!!
Pitää juopotella ku ei oo muuta tekemistä
Sainpas tuossa raahauduttua kauppaan, mutta hieman vaikeaa se oli, koska olen joutunut makoilemaan ja lepäilemään koko päivän, koska on alkunut huimaamaan heti, jos on noussut ylös. Oikein terveysaterian ostin eli pakastepizzaa ja cokista, kun nyt ei jaksa mitään erikoisempia laittamaan. Tarkoitus olisi myös juoda pari litraa vettä, jotta saan kusen värin normalisoitua, koska se on ihan keltaista. Katsotaan miten olo lähtee paranemaan tämän ruokailun jälkeen. Hieman on mmorkkistakin, koska litsailen tänään työkkärin kurssilta ja enpä ole vielä huomennakaan täysin kunnossa.
Neljä olutta jäi jääkaappiin, mutta enpä taida juoda niitä.
Tiedättekö miten hienoa on olla rikas ja krapulassa?
Ei tarvitse tyytyä alkoholissa mihinkään halpaan kuraan ,vaan keskittyä pelkästään kalliisiin laatujuomiin. Vedin eilen tumut ranskalaisella La Tache punaviinilla, hinta alkossa on hieman alle 3000€ pullo. Lisäksi krapula oloa helpottaa se, että rahat ei lopu juomalla vaikka yrittäisi. Myös se tuntuu hyvälle kun dokaan omilla rahoilla ja en tarvitse köyhien almuja enkä suunnitelmia sen suhteen koska voin seuraavan kerran juhlia kun saan rahaa.
alkoholi on myrkkyä, polttakaa pilvee
Niin, sillähän sinäkin löysit elämääsi oikean suunnan ja tarkoituksen.