Matut ovat rumia

Media valitsee ne kuvat jotka se julkaisee siten että lukijat saisivat sellaisen kuvan heistä että he olisivat mukavan ja ystävällisen näköisiä.

Todellisuus on kuitenkin sellainen että useimmat heistä ovat kuin apinoita.

Rumia ja pelottavia.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Elä kuule herjaa Apinoita.Apinat on kauniita.

Äänestä

Rumia ne on, epämuodostuneet kasvonpiirteet ja hampaatkin kuinka sattuu. Nyrkillä noita saisi iskeä turpavärkkiin, jos vaikka siitä suoristuisi. Tai vaikka pesäpallomailalla.

Äänestä

Kauheita, pelottavan näkäisiä. Ihan vajakin näköisiä kaikki. Näkee, ettei ole terveysasiat, koulutusasiat olleet maassaan koskaan kunnossa.
Hirviön näköisiä.
Miksi Suomen pääministerin piti kutsua tänne ...???

Suomi on lastemme ja lastenlastemme aikana sitten jo erilainen.

Mutta kuka nainen tuollaisen voisi ottaa ? En koskisi tikullakaan.

Äänestä
  • Saisit sitten kunnon haipakkaa edes kerran elämässäsi. Muutenhan sinua ei kukaan huoli.

    Äänestä

Rentun_rikkaruoho
20.1.2016 8:27
Saisit sitten kunnon haipakkaa edes kerran elämässäsi. Muutenhan sinua ei kukaan huoli

"Älä itke. Kyl ne antaa karvaturjake sullekin takaapäin. Lue uutisia ja sivisty.
Ne raiskaavat toisaankin: Shiiamuslimi pani sunnimuslimia perseeseen.
Vaikka jo parhaat päiväsi sinä ootkin nähnyt, niin ei ne sun naamasta olekaan kiinnostunut, vaan ryppyreiästäsi."

Seuraavaksi turvatkaamme Mustit ja Mirrit, sekä suuremmatkin nelijalkaiset nautakarja-pikkuporsas-lammas-ym. eläinystävämme.

Äänestä

Ei ulkonäkö ole tärkeintä.

Äänestä
  • Niinpä.

    Äänestä

Olkoot rumia tai minkä näköisiä tahansa. Se ei ole pääasia, vaan se kuinka käyttäydytään. Maassa maan tavalla tai maasta pois.

Useimmat eivät kunnioita maamme tapoja, ihmisoikeuksia, tasa-arvoa jne. Joten... maasta pois.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


fuckmaahanmuutto kirjoitti:

Media valitsee ne kuvat jotka se julkaisee siten että lukijat saisivat sellaisen kuvan heistä että he olisivat mukavan ja ystävällisen näköisiä.

Todellisuus on kuitenkin sellainen että useimmat heistä ovat kuin apinoita.

Rumia ja pelottavia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu