merggel on kusessa.

Hän haluaa 6 miljoonaa muslimia saksaan, mutta ei ainoatakaan kristittyä. Juutaliset ovat euroopassa henkensä kaupalla jo nyt. Aikookoko Merkkel ulkoistaa hitlerin teot?
265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä tilanne on järkky, EU pitää kokousta, mennäänkö neuvotteluihin Assadin kanssa. Sitten Turkki pidetään kursissa rahalla, kun ulkorajoja ei pystytä valvomaan.

Euroopan vaarallisin nainen, totta joka sana ja on ollut jo liian kauan pankkien pelastamisineen.

EU:n ulkoministerit hakevat ratkaisuja Syyrian konfliktiin
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015101220510458_ul.shtml


Ja näillä "horoilla" on lähtenyt kaikki lapasesta.

Migrin ylijohtaja turvapaikanhakijoista Ylellä: Suomi jopa sijalla kolme
Tiistai 13.10.2015 klo 00.27
http://www.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/2015101220512485_cm.shtml

"Virasto on päättänyt jäädyttää irakilaisten ja afganistanilaisten turvapaikkahakemusten käsittelyn toistaiseksi. Virasto haluaa selvittää, mitkä osat Irakissa ovat turvallisia."

Somalia on hävinnyt listata?

http://www.city.fi/blogit/lavas/parhaat tuntematon sotilas sitaatit/125312
"Tuntemattomassa sotilassa on mahtavaa suomen kieltä. Monet laineista elää vielä nykypäivänäkin. Osa kielestä on sen verran vanhaa, että minulle tekee vaikeata ymmärtää ja saada selvää kaikista lauseista. Tässä kerättynä parhaat sitaatit. Moni on aikanaan olleet aika kovia lausahduksia. Osan voi mieltää nykyään rasistisiksi. Sota on kuitenkin osa Suomen historiaa, jota ei sovi unohtaa, mutta joka pitää hyväksyä. Kiitos itsenäisestä Suomesta!"

"Soat loppuu sotimalla"

Honkajoki:
- Minä olen kadottanut johtoajatuksen.
- Puskaryssä... anteeksi... pensasneuvostoliittolainen.
- Yksi toivo minulla vielä on. Kunpa sota loppuisi ja pääsisi isoon taloon sonniksi.

Vanhala:
- Kuopion potkukelkkapataljoona, khihihi.
- Lapualaiset on jo aikoja sitten tapettu. Nyt on laihialaiset menos!
- Tuu sä hakeen leipäs päälle voita.
- Taas alkoi sodan melske ja taiston tuoksina.

Riitaoja:
- Jos keäntää, niin sattuuko kohalleen?
- Ei soa sanoa! Lääkintämiehekkin veet silmissä.
- En irvistele, herra alikersantti. Pelottaa, herra alikersantti. Se kun vinkuu!
- Ehtäille männöö vielä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bööööiööpo kirjoitti:

Hän haluaa 6 miljoonaa muslimia saksaan, mutta ei ainoatakaan kristittyä. Juutaliset ovat euroopassa henkensä kaupalla jo nyt. Aikookoko Merkkel ulkoistaa hitlerin teot?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu