Siinäpä kysymys. Ainakaan Soini ei ole sanonut mitään ehdotonta ylärajaa, vaan piikki näyttää olevan apposen avoinna kaikille loiseläjille.
Montako mamua persuhallitus Suomeen aikoo rahdata?
rtetete
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuinka monta pakolaista nykytahdilla Suomeen tulee, jos persuhallitus istuu täydet neljä vuotta?
Onko Suomessa persuhallitus?
Outoa, en ole uutisista moista lukenut.
Pimitetäänkö tämäkin kansalta?
Persut ei ole haalinut tai tuonnut yhtään pakolaista suomeen.
Vittu, kyllä ne lampsii tänne ihan itsekseen kokoomuksen iloksi ja persujen kauhistukseksi.
Siellä ne hallituksessa persut tietääkseni yhä vielä istuu, ja siis sallii tämän kaiken tapahtua. Ei se silloin siltä vaikuta että persut mitenkään kauhistuneita siitä olisi.
Sen sijaan kokoomus on kyllä koko ajan tehnyt hallituksessa tiukennuksia mamutulvaan:
"Sisäministeri Orpo: Laittomien maahanmuuttajien palauttamista tehostetaan": http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1444126332188.html
"Sisäministeriö: Rikoksiin syyllistyneiden ulkomaalaisten maasta poistamista nopeutetaan": http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1443066889994.html
"Sisäministeriö: Perheenyhdistämisen kriteerejä tiukennetaan": http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1443065560811.html
Persut ei rahtaa yhtään.....sen sijaan vasemmisto ja vihreät ovat vuosien aikana saaneet maailmalle sellaisen kuvan pakolaisille, että täällä on kaikki ilmaista ja heitä passataan ja hellitellään kaikin keinoin.
no soinihan haluaa turkista lisää mamuja..se on ihan muissa maailmoissa..pahin huijari mitä ikinä nähty..pettänyt äänestäjänsä ja puolueensa täysin..paljonkohan kannatus seuraavassa mittauksessa? varmaan vähempi kun kd:llä
Kyllähän se niin on että pakolaiset ovat "löytäneet" Suomen edellisen vasemmistovoittoisen sateenkaarihallituksen jäljiltä, se kun teki sellaiset sopimukset että mamujen maahantuloa ei pysty estämään vaikk amitä tekisi. Näitä sopimuksia ei pureta noin vain.
Jos persujen sijaan hallituksessa istuisi vihreitä ja vasureita, olisi sadan tuhannen pakolaisen raja jo rikkoontunut ja heidän hyysämisestään maksettaisiin pakolaiskeskusten ylläpitäjille toista sataa euroa yhtä mamua kohti nykyisen 43 euron sijaan.
Ja velkaa olisi otettu pakolaisia varten jo useita miljardeja. Ja nostettu polttoaineen ja energian verotusta, joka kertautuu kaiken muunkin kuin vain asumisen ja ajoneuvon käytön kallistumisena.
Mamu asuisi silti ilmaiseksi höyryävien lihapatojen ääressä kun suomalainen kiristäisi nälkävyötä ja palelisi omassa asunnossaan. Ja osa joutuisi kadullekin.