.. muistuttaa Venäjää talvisodasta ja siitä, miten venäläiset saivat nenilleen"
http://www.hs.fi/
Jospa amerikkalaiset muistelisivat sitä, kuinka auttoivat Suomea sodassa - varsin silloin kun käytiin Jatkosotaa?
PS. Muistutetaan sekin, että merkittävä osa Talvisodan venäläisistä oli ukrainalaisia - luultavasti kasaarijuutalaisia - elleivät olleet jo USA'ssa osana mafiakulttuuria.
http://www.hs.fi/
Jospa amerikkalaiset muistelisivat sitä, kuinka auttoivat Suomea sodassa - varsin silloin kun käytiin Jatkosotaa?
PS. Muistutetaan sekin, että merkittävä osa Talvisodan venäläisistä oli ukrainalaisia - luultavasti kasaarijuutalaisia - elleivät olleet jo USA'ssa osana mafiakulttuuria.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Vietnamin sodan surkea luuseri armeija ei pärjännyt edes pienen maan asevoimille vaikka rikkaruohomyrkkyä kylvivät pilvin pimein.
En paljon arvosta sen maan sotilaita, kakki sotansa menneet perseelleen ja muut saanet ruokota paskat heidän jälkeensä, Suomi täynnä USAn aiheuttamaa ongelmajätettä! Kiitos vitusti, jenkit pitäkää turpanne kiinni kun SODISTA PUHUTAAN!
Näin on - pärjäävät vain paimentolaisia vastaan ja siinäkin on tekemistä ja sitten jenkki paukuttelee jo henkseleitään kun saa sairaalan hajalle ..
" ...luuseri armeija ei pärjännyt edes pienen maan asevoimille vaikka rikkaruohomyrkkyä kylvivät pilvin pimein."
Kyllä ne sen verran pärjäsivät että Laos on maailman pommitetuin maa Saksan jälkeen.
Kansojen lisääntymismäärää voidaan pitää yhtenä älykkyyden mittarina, länsimaisilla ja Buddhalaisilla on ollut logiikkana että silloin ei tehdä lapsia, jos niistä ei pysty huolehtimaan. Mutta afrikkalaiset panevat kuvut toisin päin. Suomalaiset lisääntyvät 1,8 / 2 ,mutta iSlamit 8,1
Valkoiset katoavat kuin ntiaanit kodeistaan.
Suomi pysäytti Venäjän törkeän hyökkäyksen kolmen miljoonan väestöllään toisessa maailmansodassa. Sen sijaan Venäjä oli aivan kusessa Saksan kanssa valtavasta väkiluvustaan huolimatta. Sitten tuli USA joka ruokki ja aseisti Venäjän armeijan. Venäjä selviytyi.
Ja trollit kehtaavat vielä haukkua pelastajaansa USA:ta.
juu jenkit auttoivat Suomen vastapuolta sodassa, jos vitun jenkit eivät olisi auttaneet Neuvostoliittoa olisin nyt Valkovenäjällä suurplantaasin miljardööri omistaja, kiitti vain vitusti USA! USA on aina ollut Suomen vastapuoli vaikka mitään emme ole jenkeille tehnyt paitsi lähettäneet orjatyövoimaa!
Venäjä ei kunnolla pärjännyt Suomelle edes USA:n avittamana.
Noloa.
HAHA. Tv:ssä on pyörinyt sarja missä mies ja nainen yrittävät selviytyä 21 päivää alasti viidakossa. Naisen parina on ollut usein USA:n armeijan sotilaita. Ei ole silmiään voinut uskoa, kun moni solttu on ollut täysi nolla ja nainen on pitänyt molemmat hengissä. Ohjelmasta näki kuinka tyypit ovat tottuneet siihen, että joku tuo aina muonat turvan eteen. Ja kun niin ei tapahtunutkaan, jäi selviytyminen naiskumppanin varaan.
USA pelasti Venäjän 2. maailmansodassa.
USA pelasti Neuvostoliiton 2. maailmansodassa, eli oli Suomen vihollinen materiaaliapua Suomen viholliselle! Kiitti vitusti!
USA halusi Eurooppaan osingoille - Neuvostoliitto ei tarvinnut enää apua keneltäkään (FF Pearl Harbour) ja miehittää edelleen Saksaa
Venäjä on aina ollut ja tulee aina olemaan alisteisessa asemassa USA:han nähden, sillä USA pelasti Venäjän 2. maailmansodassa.
Mene nyt helvettiin!
Etkö parempaan pysty?
Pakoloisista saamme kiittää YKSINOMAAN USAta!
Ei enää, Venäjä meni Syyrian toheloinneillaan aiheuttamaan lisää pakolaisuutta. Samalla Venäjä sotkee oman taloutensa kalliilla sotimisella ja Suomen tärkeä kauppakumppani luhistuu.
Miksi kansallissosialismi on kielletty vain valkoisilta? Miettikää sitä.
Kun joku islamilainen ja/tai afrikkalainen kulttuuri tulee tänne, meidän pitäisi kumartaa sitä, vaikka se on yhtä paljon kansallissosialismia kuin alkuperäiskansan haluama? Kun muut ovat kansallismielisiä niin meidän tulee maksaa se verorahoista ja olla iloisia Globalisaatiosta?
Globalisaatio jossa islamilaisuus valtaa kaupungit ja n-sana valtaa kaiken?
Mitähän tekemistä yli 70 vuotta vanhalla tapahtumalla on nykyajan kanssa? Jos Venäjä hyökkäisi nyt, Suomi olisi valloitettu alta päivän.
Puna-armeijasta 50% oli muita kuin isovenäläisiä koska imperiumin väestörakenne olis se mikä oli.
Luultavasti Venäjä muuttuu jonkin ajan kuluttua sellaiseksi että senkin väestöstä 50% on isovenäläisiä ja toinen puoli mongooleja, muslimeja ja ties mitä votjakkeja sekä hottentotteja.
Miksi VietNam pieksi USA'n sotakoneen - ihan siksi, että vietnamilainen ei ole paimentolainen eikä arabi.
Ja vielä - venäläinen sotki saksalaisen suohon, niin miten uskoo USA pärjäävän - ei mitenkään.