Miten tukea maahanmuuttajia?

Olisiko hyvä idea kutsua heitä kyläilemään kotiinsa ja tulla samalla ryöstetyksi ja raiskatuksi? :D
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miksi pitäisi kutsua tai edes tutustua.Matut eivät tarvitse tuota.He tarvitsevat passaamista ja rahaa.
Miehet ei piittaa naisista ja lapsista.Vanhuksista puhumattakaan.Sinne he jäivät kotiseutujaan hoitelemaan.
Täällä aidosti asuvat ja itsensä elättävät on ihan eri juttu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


antitroll kirjoitti:

Olisiko hyvä idea kutsua heitä kyläilemään kotiinsa ja tulla samalla ryöstetyksi ja raiskatuksi? :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu