Venäjän etu ?

On hukuttaa paha länsi pakolaisiin. Lännen asettamat talouspakotteet ukrainaryöväyksestä on suloinen, pommitetaan syyria hajalle ja ajetaan 20 miljoonaa ihmistä eurooppaan pakosalle.

Lavrov: Turvapaikanhakijat päättävät itse, minne menevät
Venäjän ulkoministerin. Sergei Lavrovin mukaan Venäjälle on hakeutunut vain vähän Syyrian pakolaisia, koska turvapaikanhakijat päättävät itse, mistä hakevat turvapaikkaa.
557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

nin no tuota, kukahan syyrialainen nyt sitten oikeasti haluaisi pakolaiseksi Venäjälle?
Heillä tuntuu olevan hienot nettipuhelimet, joten lienee selvää, että he tietävät mihin kannattaa suunnistaa: SUOMEEN, siellähän pääministeri antaa asuntonsa pakolaisille. V***u mikä moka, tottahan toki kaikki pakolaiset haluaa maahan, jossa pääsee asumaan pääministerin taloon. Ilmankos tulijamäärät räjähti pilviin.

Äänestä
  • Montako syyrialaista Suomeen on tullut, tuhatkunta ?

    Syyrialaisillakin on sen verta järkeä päässä että jäävät Ruotsiin. Ruotsissa muuten asuu 127.000 irakilaista ennen tämän vuoden tulokkaita. Suomalaiset ovat kuitenkin suurin vähemmistö. Jävlafinskejä noin 350.000

    Äänestä

  • Onko käsityksesi siis, että suomalaiset siirtolaiset, ja irakilaiset pakolaiset ovat samalla viivalla? Suomalaiset siirtolaiset tulivat tekemään niitä töitä, joita ruotsalaiset eivät halunneet tehdä.
    Irakilaiset eivät edes ruotsissa ole juurikaan työllistyneet, verrattuna suomalaisiin, jotka lähes kaikki työllistyivät. Mistä ero? Suomalaiset haluavat tehdä töitä, hmm, entä irakilaiset? Sosiaaliturvapummeja lähes kaikki, niin Ruotsissa, kuin Suomessakin.
    Esittäisitkö nyt edes jotain tukimuksia, tai jotain muita perusteluita kumotaksesi väitteeni, että me ruotsalaiset, ja suomalaiset maksamme näiden irakilaisten sosiaalipummien elämisen.

    Äänestä

  • Niin, ei se nyt niin kauhean omituista ole, että tämmöinen suomalaisten jälkeläinen, vaikkakin ruotsalainen osaa kirjoittaa suomeksi. Äidinkieleni on kaikesta huolimatta suomi.

    Äänestä

Etu hukuttaa Eurooppa pakolaisiin on ennen kaikkea jenkkilän etu. Sieltähän Soros huutelee ohjeita montako pitää ottaa ja paljonko euroa/pakolainen/vuosi pitää käyttää.

Valtamedia demonisoi venäjää joten totuus lienee juuri päinvastainen. Valtamedian uskomaton valehtelu js propaganda on jo todettu kolonialistamisprojektissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


DoktoriiniPutin kirjoitti:

On hukuttaa paha länsi pakolaisiin. Lännen asettamat talouspakotteet ukrainaryöväyksestä on suloinen, pommitetaan syyria hajalle ja ajetaan 20 miljoonaa ihmistä eurooppaan pakosalle.

Lavrov: Turvapaikanhakijat päättävät itse, minne menevät
Venäjän ulkoministerin. Sergei Lavrovin mukaan Venäjälle on hakeutunut vain vähän Syyrian pakolaisia, koska turvapaikanhakijat päättävät itse, mistä hakevat turvapaikkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu