Jumbon maine on saanut jo kovan kolauksen paikallisten mielestä.
Työntekijät eivät uskalla enää lähteä iltavuorosta kotiin, kun Jumbon ympärillä parveilee turvapaikanhakijoita eli miehiä. Osa henkilökunnasta on alkanut käyttää taksia iltavuorosta tullessaan.
Muun muassa tällaista sai kuulla Vantaan Sanomat, kun se oli Pakkalan oppimis- ja informaatiotalo Pointissa järjestetyssä Naapurina turvapaikanhakijalle -asukastilaisuudessa.
Jumbo on mennyt alaspäin. Se on kohta kuin Itäkeskus.
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/327221-jumbossa-asiakkaita-kosketellaan-ja-peraan-huudellaan-ja-vihelletaan
NYT VANHAT PIIAT OSTOKSILLE VANTAAN JUMBOON
4
170
Vastaukset
- jopoilijajumbossa
ei ne vanhat kääkät enää kelpaa...mutta polkupyörä on hyvä juttu !!!!
Nuoren naisen kotimatka polkupyörällä päättyi väkivaltaan Kouvolassa Tanttarin lumenkaatopaikan vieressä kulkevalla lenkkipolulla 13.10.2015 kello 21-22.
Poliisin mukaan tummaihoinen, tummiin pukeutunut ja huonoa suomea puhuva mies oli pysäyttänyt polkupyörällä liikkeellä olleen naisen ja pyytänyt saada tulta. Miehellä oli huppu päässään.
Saadessaan kielteisen vastauksen pyyntöönsä mies oli tönäissyt naisen kumoon ja ottanut naisen käytössä olleen polkupyörän ja tarakassa olleen treenikassin.
Tönäisyn seurauksena nainen satutti muun muassa päätään.
Polkupyörä on Tunturi-merkkinen, 28-tuumainen, 7-vaihteinen musta naisten citypyörä. Takapyörässä on verkkosuoja.
Mahdolliset tiedot ja havainnot tapahtumasta voi ilmoittaa sähköpostiosoitteeseen: [email protected] tai vihjepuhelimeen 050 447 9574. - Piilokeskukset
Jumbon lähistöllä asustelee noin tuhat pakolaista,niin olis kumma jos ei ne sinne kauppakeskukseen eksyisi. Tietysti maleksimaan ja tsiikailleen saisko jonkun suomalaisen pieksettyä ja ryöstettyä!
- zzxzz111
Mun nimi ei ole Piia, enkä ole kovin vanhakaan, voinko silti mennä Jumboon jouluostoksille?
- VanhaPiika22v
Et saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123179
- 181811
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191672En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321565- 731553
- 231511
- 281360
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91344Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111284Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341262