Rintamakarkuri kertoi totuuden

hallitus.teloitettava

Ylenannon uutisissa haastateltiin Libanonista laivalla tulevia loisia ja siinä nuori mies kertoi, että lähtevät pois jotteivat joutuisi armeijaan. Kyse oli Syyrialaisista loisista. Että näin.

6

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EttäsKehtasivat

      Meitä 70-Luvulla INT:tiin joutuvia houkuteltiin Keski-Euroopassa välttelemään asepalvelusta ja jäämään pilveä polttelemaan Jenkkien sotilaskarkureitten seuraksi. Minkähän valtion agentteja nekin houkuttelijat lie olleet ? YK:n tulisi rangaistuksen uhalla määrätä nuoret miehet kaikkialla puolustamaan naisia ja lapsiansa eikä ensimmäisinä livetä karkumatkoille.

    • Aivan oikein pojat tekivät. En minäkään haluaisi liittyä armeijaan, joka tappaa ja pommittaa oman maan kansalaisia, siviileitä ja sotilaita erottelematta.

      • kulttuuririkastui

        Niinpä Isiksen jätkät ovat samaa kansaa

        Käpykaartilaiset kaikki Suomeen ! Ruotsikin varmaan otti suomalaisia käpykaartilaisia maahansa Toisen maailmansodan aikaan


    • eläke-ukko

      Suomessa ei ole ollut edes sodan uhkaa. Silti meillä on näitä sivareita ja muita paskahousu aseistakieltäytyjiä. Oikeasti he eivät halua mitä ilmeisemmin sotia.
      Se on täysin hyväksyttävää. Miksei siis jossain muuallakin voisi olla näitä nuoria aseistakieltäytyjiä. Aiemmin he tarttuivat "mullahin" opetuksen mukaan aseisiin päästäkseen paratiisiin. Nyt on löytynyt maa nimeltä Suomi jossa on paratiisi jonne pääsee ilman kuolemista. Talvella vaan täällä paratiisissa on kylmä.
      Se toinen paikkahan se taisikin olla se helvetin kuumapaikka.

      • Ennakointämän

        Arvasin nykyisen tilanteen ja ajattelin etten riskeeraa henkeä tai tapa ketään tulevan Suomen takia. Kävin sivarin, mutta onneksi sinunlaisiasi on monta jotka suojelevat meitä Miehiä joille tappaminen/kuoleminen ei nykyaikaisen Suomen puolesta maistu.


    • 12-1

      Sivarit sallitaan vain rauhan aikana. Jatkosodan aikana kieltäytyjät ja karkurit teloitettiin.
      Jos epäilet, niin selaa Suomen sotasurmat tiedostoa. Kuolinkuntana Nuijamaa. Nimiä 253, joista usean kymmenen nimen kohdalla lukee: teloitettu.

      http://kronos.narc.fi/menehtyneet/index.php

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      84
      1662
    2. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      88
      898
    3. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      8
      862
    4. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      54
      852
    5. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      849
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      58
      793
    7. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      189
      779
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      80
      735
    9. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      41
      730
    10. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      720
    Aihe