Suomalaisetko töihin 550 eurolla kuukaudessa?

työntekijällepalkka

Onko tarkoitus, että Suomi saadaan kuntoon panemalla työntekijät ensin työttömiksi (tätähän työnantajat ovat viimeiset vuodet harrastaneet), ja sen jälkeen ottamalla heidät työttöminä työnhakijoina töihin 1700 eurolla ensimmäiset 400 päivää, minkä jälkeen orjatyöhön 550 eurolla kuukaudessa.

Yksi hyvä puoli asiassa on, yritysten ei tarvitse enää muuttaa Aasiaan, koska omassa maassa tulevat työt tehtyä ilmaiseksi aivan kuten halpatyömaissakin.

3

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hatustatemmattua

      No onhan tuo aivan naurettavaa!! Eihän tuota usko vanha Erkkikään :D Että siis joku kaheli menisi tommosella rahalla töihin ja pärjäisi ja elättäisi perheensä esim nyt vaikka yksinhuoltaja. Ei voi olla totta!!

      Joo, joo työkokeilua, mikä on tosi hyvä asia, mutta työstä pitää maksaa palkkaa!! Haloo!

    • töitä.hyvä.tehdä

      vaikka ilmaiseksi.

    • maailman.rikkaus

      tuhoaa ihmisen hyvän elämän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1692
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1508
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      37
      973
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      889
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      851
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      806
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      758
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      750
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      748
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      730
    Aihe