Asioilla on kääntöpuolensa kuin tässäkin tapauksessa....
.
http://www.aitoavioliitto.fi/artikkelit/nimeni-on-millie-fontana-olen-23-vuotias-keinohedelmoityksen-avulla-lesbovanhemmille-syntynyt-lapsi/
Oikeus Isään ?
7
103
Vastaukset
Onko sateenkaariperheen lapsella oikeus tietää sukurasituksesta syntyvistä perinnöllisistä sairauksistaan ja mahdollisista sisaruksistaan ?
Tässä tuhti mielipide... joka ei nyt kyllä koske lapsen oikeuksia...
.
https://www.youtube.com/watch?v=dFL22ybuvwQAdventtikirkossa Suomessa nämä sukurutsatapaukset on osittain piilotettu, vaikka aika moni aktiiviadventisti niistä tietääkin. Adventtikirkon sisällä on nimittäin kauan ollut tapana, että mitä "serkumpi sen herkumpi". Tämä "adventtitotuuden" puhtaana säilymisen vuoksi. Aika usein pastoreiksi ja johtotehtäviin adventtikirkossa Suomessa valitaankin jonkun pitkän linjan adventistisuvun edustaja. Adventtisuvun puhtautta vaalitaankin naimakauppoja hyväksi käyttäen. Suku myös valvoo tarkasti, ettei "mustia lampaita" pääse joukkoon sotkemaan suvun mainetta/kunniaa ja ettei se adventtitotuus vain saisi Ellen Whiten kirjoituksista poikkeavia Raamatun tulkintoja.
- totuuseipalatulessakaan
Kun olet ottanut nimimerkiksi Adventtiairut, niin älä viitsi noin törkeitä valheita tänne syytää, jos ei ole totuutta aivoissasi niin ole sitten hiljaa.
- Sekös.sinua.harmittaa
totuuseipalatulessakaan kirjoitti:
Kun olet ottanut nimimerkiksi Adventtiairut, niin älä viitsi noin törkeitä valheita tänne syytää, jos ei ole totuutta aivoissasi niin ole sitten hiljaa.
Adventtiairut kertoi täsmällisen ja harvinaisen selkeän totuuden kultista nimeltä adventtikirkko. Se totuuden julkituominen tietysti harmittaa suunnattomasti niitä, jotka ovat antautuneet ko. lahkon/kultin vietäviksi ja kokevat tehtäväkseen kiillottaa adventismin ryvettynyttä kilpeä.
- pyhpyh
Olette molemmat valehtelijoita.
- Malliesimerkki.pahassa
pyhpyh kirjoitti:
Olette molemmat valehtelijoita.
Itse valehtelet pyhpyh. Olet palstan suurin velehtelija. Sovit siis vallan hyvin valheellisen lahkosi äänenkannattajaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614378KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1493165Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482482Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?502407- 982065
- 241883
- 301616
- 231612
- 1541451
- 341253