Suomen Punainen Risti on ilmoittanut rovaniemeläisperheelle, että nämä häädetään vuokra-asunnostaan, koska asuntoa tarvitaan maahantulijoiden käyttöön. Vuokralaiset eivät ole edes tehneet vuokrasopimusta SPR:n kanssa, mutta silti SPR ajaa perheen lumihankeen.
http://mvlehti.net/2015/10/17/spr-haataa-rovaniemelaisperheen-asunnosta-matuja-tilalle/
http://mvlehti.net/2015/10/17/spr-haataa-rovaniemelaisperheen-asunnosta-matuja-tilalle/
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tämä juttu on pelkkä vitsi. Kostoksi häädöstä keksivät tuon lapsia suudelleen matun. Asiaan ei liity SPR millään lailla. Mitään VOKkia ei tuohon ole tulossakaan. Mistä lie lainanneet tuon lapunkin. Rovaniemellä on tyhjiä kerrostaloja Kas:lla yllin kyllin. Ketään ei tarvitse häätää, eikä häädetä matujen tieltä. Noloahan se on kun häädetään, menee maine. Typerää on ruveta keksimään valheita jos ei pysty kämppää pitämään.
Hyvä että lastensuojelu puuttuu asiaan.
Kiitos ENSIMMÄISESTÄ tälle palstalle kirjoitetusta aloituksesta tästä aiheesta! Muut ovat KOPIOITSIJOITA!
Minut häädettiin omistusasunnostani mamujen takia. Minulla ei ollut mitään asumisaikapaperia asuntooni, ainoastaan kauppakirjat, mutta ne ei riittäneet.
Nyt istun taivasalla ja odotan leipäjonon alkamista.
Voi eiiiiiii, ota heti yhteys SPR:ään jotta saat apua eiku.... sori, ne auttaakin vaan partalapsia.
Joopasejoo. Keksi parempi vitsi.
Perheelle tuli ensin häätö ja kas kummaa, sitten tuli mamu ja pussaili lapsia. Uskomaton sattuma eikö vain.