Kuka haluaa EU;n polvilleen.

Herätkää jo helvetissä tähän päivään.
Viekööt pakolaisensa Venäjä ja jenkit mailensa ja heti.

Vainikkalaan jokainen maahan tunkeutuja!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ongelmia tulee ovista ja ikkunoista vuodesta toiseen eikä loppua tule.

Äänestä

Venäjänkin pitää kantaa vastuunsa, kun kerran rinta rottingilla menee Syyriaan aseittensa kanssa sekoilemaan. Jos on varaa sotia, pitää olla varaa myös sodan lieveilmiöiden hoitamiseen!!!

Äänestä

orgmummeli antaa ymmärtää, mutta ei ymmärrä antaa, nimittäin minkäänlaista tolkullista vihjettä motiiveista. Niinpä joudun toteamaan, että orgmummeli haluaa tuolla tavalla vain ilmoittaa lukeneensa isojen poikien kirjoittelua asiasta ja saaneensa siitä värähdyksiä. Annanpa tässä samalla ilmaisen vinkin niin mummelille kuin muillekin: se, että pystyy ajattelemaan jotakin asiaa, ei tarkoita, että asia olisi mahdollinen tai totta. Mutta ensin pitäisi siis pystyä ajattelemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


orgmummeli kirjoitti:

Herätkää jo helvetissä tähän päivään.
Viekööt pakolaisensa Venäjä ja jenkit mailensa ja heti.

Vainikkalaan jokainen maahan tunkeutuja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu