Kansanvihollinen puhuu

Suomalainen tapa laittaa raakoja kaali- ja juuresraasteita esille ruokaloissa ja lounaspöydissä on minusta kammottava, Vartiainen tylyttää lehden Maaseudun tulevaisuudelle.


http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015101720527550_uu.shtml
958
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

tämä kansanvihollinen puhuu ajankulukseen

Äänestä

Totta. Junttimainen suomalainen tapa.
Pöydässä pitää olla Kassavaa. Jamssipuuroa ja jälkiruokapöydässä vahvaa teetä kamelinmaidon kera.
Suomalaisuus on niiin Out!

Äänestä

Syökö se omenan , päärynän ja appelsiininkin keitettynä. Suatanan niljake.

Äänestä
  • Jos Juhana olisi syönyt enempi raakoja juures- ja kaaliraasteita, hän ei olisi niin ylipainoinen! Luulen jopa että liika makeiden hiilihydraattien määrä on sumentanut Juhanan ajatuksen juoksua!

    Äänestä

  • työntäneen porkkanoita perseeseen

    Äänestä

On se joillain tämä elämä hankalaa kun saa raasteistakin tuollaisen valittamisen aiheen.

Äänestä

Vartiainen on oikeassa.

Äänestä
  • Niin onkin, en ikinä tykännyt koulussa porkkana- ja kaaliraasteista ...
    se on sitäpaitsi mahalle kovaa sulatettavaa raaka kasvis:(

    Äänestä

  • maharadza kirjoitti:

    Niin onkin, en ikinä tykännyt koulussa porkkana- ja kaaliraasteista ...
    se on sitäpaitsi mahalle kovaa sulatettavaa raaka kasvis:(

    Näin on - ja nykyään TIEDETÄÄN, että kypsytetty ruoka on parasta ravintoaineitten imeytymisen suhteen - eloimistö tykkää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuvottavaa kirjoitti:

Suomalainen tapa laittaa raakoja kaali- ja juuresraasteita esille ruokaloissa ja lounaspöydissä on minusta kammottava, Vartiainen tylyttää lehden Maaseudun tulevaisuudelle.


http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015101720527550_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu