Ruotsiin uusi kuningas

Ruotsin kuningas voitaisii vaihtaa johonkin irakilaiseen. On väärin, että Bernadottet saavat hoitaa tätä hommaa, eivätkä muut kansanryhmät. Samoin joitain muita hommia pitäsi uudistaa. Djursholmin asukkaat Tenstaan ja Tenstasta Djursholmiin. Tasattas vähä varallisuutta samalla.
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ja nimetään "kuningas" imaamiksi. Se ei loukkaisi ketään eikä olisi rasistinen.

Äänestä

Ei Ruotsin kuningasta tarvitse vaihtaa. Ruotsissa on jo esitetty lakialoite missä ehdotetaan että monarkia lakkautetaan kokonaan. Laki menee 100 prosentin todennäköisyydellä läpi.

Äänestä

Eiköhän se ole vain ajan kysymys kun Ruotsissa valtio ja uskonto yhdistetään ja uskonnolliseksi johtajaksi nousee valtaa pitämään joku Ajatollah Svenssoni.

Ja mitä Ruotsi edellä sitä Suomi perässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suvaitsevaisuuttapliis kirjoitti:

Ruotsin kuningas voitaisii vaihtaa johonkin irakilaiseen. On väärin, että Bernadottet saavat hoitaa tätä hommaa, eivätkä muut kansanryhmät. Samoin joitain muita hommia pitäsi uudistaa. Djursholmin asukkaat Tenstaan ja Tenstasta Djursholmiin. Tasattas vähä varallisuutta samalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu