Sillä lailla! Keskiviikkoiltana klo 21 tienoilla katkesi sähköt ja katkos jatkuu vieläkin. Pakastimen safkat ovat tuhoon tuomittuja ja kinkku edelleen paistamatta. Lämmitys sentään pelaa jotenkin, vaikkakin ilman kiertovesipumppua. Vedentulokin lakkasi kun putket tyhjenivät. Onneksi on sentään kaivo, josta vettä saa adidas-menetelmällä.
Potkitaan vaan lisää porukkaa pihalle suurista firmoista, saamme kehitysmaatasoiset palvelut myötäjäisinä. Vaikka tekniikka kehittyykin, sähkölinjojen vaurioita ei saa korjattua PC:n näppäimistöä painelemalla.
Wittumaista joulua vaan Fortumin rahanpumppaajille täältä Perttelistä!
Potkitaan vaan lisää porukkaa pihalle suurista firmoista, saamme kehitysmaatasoiset palvelut myötäjäisinä. Vaikka tekniikka kehittyykin, sähkölinjojen vaurioita ei saa korjattua PC:n näppäimistöä painelemalla.
Wittumaista joulua vaan Fortumin rahanpumppaajille täältä Perttelistä!
Vastaukset 4
Vanhimmat
tiedotteesi nettiin &palstoille ? Postikortilla ?
Kun sähköä sulla ei ole.
Oletkos koskaan kuullut laptop-koneista? Puhelinlinja on kunnossa, joten yhteyden suhteenkaan ei ole ongelmaa. Autossa saan ainakin läppärin akun ja kännykän ladattua.
että tälläinen A4-kokoinen harmaa läpyskä, onko tämä läppäri ? Siis kannettava tietokone. Sellainenhan mullakin on.
Käyn latailemassa sitä auton tupakinsytkäpistokkeesta joka ilta, eihän portaappelia / matkakonetta voi muuten latailla. Pöytäkoneita pidetään konttorilla pöydillä ja aina verkkovirrassa kiinni.
Jokapäivä oppii uutta. Kiitti sinullekin.
sähköyhtiöt ovat ainakin etelä-pohjanmaalla laittaneet melkein kaikki linja -miehet pihalle .
ennen sähkökatkos kesti max 3 tuntia nyt max 3 viikkoa.
ja linjoja ei huolleta eikä korjata/uusita ollenkaan.
odottakaapa mitä 5-10 vuoden kuluttua tapahtuu kun sattuu myrsky. sähköt pois 3 kk
voiton tavoittelu on mennyt toimitusvarmuuden edelle. ostan generaattorin varalle