Lähtekää te valittajat itse sotaan!

Nyt olisi tuhannen ruplan tilaisuus!
https://osastokarhu.wordpress.com/
5124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaikkiko valittajat.Vai määrätyistä asioista valittavat.Esimerkiksi vaimoni valittaa jatkuvasti naapureilla asioitten olevan paremmin,hienompi auto ,suurempi talo.Vaimoniko sotaan?

Äänestä
  • Miksikäs ei? Itsekin varmaan haluasit hänen lähtevän.

    Äänestä

  • menoIippu kirjoitti:

    Miksikäs ei? Itsekin varmaan haluasit hänen lähtevän.

    Jos on samalaanen kun mun akka,tuloo se takaasin.On se senverran kovempi kuin nuo kentän sotilaskarkurit.

    Äänestä

Kullä sota on noitten eikä kuulu pätkääkään suomalaisille, suomi poka pistää vain omalle rajalle rautaa ja rutkasti.

Äänestä
  • Joka tuon Januksen ilmoituksen perusteella lähtee, saakin mennä pois täältä oikeiden ihmisten ilmoilta.
    Saksassa itärintamalle lähettäminen oli käytännössä kuolemanrangaistus, samoin jutussa mainittu Espanjan sisällissotaan lähteminen.
    Tämä tuskin poikkeaa niistä, kunhan Putinin rahat loppuvat ja Venäjän tuki samalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hus_menkää_jo kirjoitti:

Nyt olisi tuhannen ruplan tilaisuus!
https://osastokarhu.wordpress.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu