Kiitetään Isää Jumalaa hyvästä Jeesuksen nimessä. Jeesus Kuninkaana ei taida nukkua lainkaan vaikka asiasta ei ole kerrottu suoraan Raamatussa.
Shalom yöhön!
hyvää.toivotusta
1561
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
tarkoittaa myös aikain merkkien tunnistamista ja ymmärtämistä.
Mitähän sieniä sitä taas on popsittu, jo näin alku illasta ??
voi popsia sellaista, mistä eivät tiedä, ja näin pimeydessä ei ole tietoo.
mitä juo ja mistä lähteestä.
kaikille ihmisille, vaikka ensin juutalaisille, annettu elämän leipä ja totuudellinen viini, amen, halleluja! Autuaat ymmärtää tätä vastaanottaa elämäänsä, sillä ei ole muuta tietä Jumalan valtakuntaan kenelläkään ihmisellä, ja voimme lukea Raamatusta Uhrilampaasta, jonka liha oli revitty rikki ruoskaniskuilla ja verensä vuodattiin ihmisten syntien anteeksiantamukseksi, amen, halleluja!
Evankeliumi kaikkia ihmisiä kohtaan on tässä, ja hyvä ruoka ja juoma jokaiselle, toki pyhä myös, ja hyvä erottaa muusta ravinnon vastaanottamisesta muistoateria tästä pääsiäisen Uhrilampaan ehtoollisesta. Juutalaisten jos keiden tulisi nämä ymmärtää jos esi-isänsä ja äitinsä ovat Egyptistä lähteneet Mooseksen johdolla kohti luvattua maata.
sinulle Raamatun ilmoituksen ja Jeesuksen nimessä ja Totuuden Hengessä!
Vielä ei yö ole koittanut, mutta ilta on jo pitkällä.
antaa shalomin yöhön, mistä edeltä kerrottu Raamatussa, ja hyvä ymmärtää, ja Jeesus myös opettaa viisaista ja tyhmistä, ja ero on juuri tässä öljyssä tai sen puutteessa, ja Jeesuksessa on hyvä tieto, ja ihmisen uskonnollisuudessa ilman Jeesusta on puutetta shalomista.
ja tiedon ja Jumalan pelon puutetta ei tyhmiltä puutu, kuten nähdään valheensa Paratiisiin pääsemisestä terroriteoilla ja murhilla, ja nähdään kuinka pilkkopimeässä ajassa elämmekään. Tietysti pimeydessä elävä ihminen rakastaa valheita, sillä muuten tekisi parannuksen tietysti, ja tästä voimme ymmärtää, ketkä eläviä Jumalan lapsia, jotka totuutta rakastavat ja esilläpitävät ja ketkä mielistyneet valheisiin ja niitä puolustuvat ja luulevat että meillä hyvä, ja pahempaa tietysti osaltaan, jos syyttävät Jumalan pyhiä ja halveksivat näin Jeesusta, jopa voivat sotia häntä vastaan kuin Saulus Tarsolainen, ennenkuin kohtasi Jeesuksen ja Paavalista voimme lukea tämän jälkeen, ja erittäin hyvä tuntea Apostolien Teot ja samoin evankeliumi Luukkaan mukaan esitettynä, vaikka käännettynä suomeksi. Tietysti hyvä tuntea myös Paavalin kirjeet ja Ilmestyskirja ja koko Raamatun ilmoitus juuri siten kuin on meille ihmisille annettu.
rohkeita vai tyhmiä vai molempia, kun juutalaisia alkoivat vainota?
Babylonian kuningasta seuraavat suuret kansanmassat, kuin heinäsirkat, ovat rohkeita vai tyhmiä vai molempia, kun suuria yrittävät koko maailman Hallitsijaa eli Jeesus Nasaretilaista vastaan? Joka siunaa Israelia, sitä Jumala siunaa, joka Israelia kiroaa, sen Jumala kiroaa, on totuus nykyään myös, ja Jeesuksen opetuslapsia ovat kaikki Jeesukseen uskovat totuudessa.
ne, jotka ottavat pedon merkin, tietävät tai eivät sen todellista luonnetta, ovat rohkeita vai tyhmiä vai molempia? Herran Jeesuksen pelko on viisauden alku, ja rakkaus Israelin Herraa kohtaan on täydellisyyden sinetti, amen, halleluja!
maailmassa, ja Jumalan vertauskuvaa Raamatussa annettuna profetioissaan ihmisille?
Rauha teille.
kaikille Jeesuksen seuraajille, amen, halleluja!