Sosiaaliturismia

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sitten kun turisteille avataan vielä pankkitilit Suomeen(kuten jotkut jo vaativat), niin he voivat nostaa sossurahat Suomesta joka kuukausi Irakissa asustellen. Paperilla ollaan kirjoilla Suomessa, esim. 27 miestä yhdessä yksiössä.

Turussa oli 27 miestä kirjoilla samassa yksiössä, tuet juoksi. Kun asia tuli viranomaisten tietoon, asia tutkittiin mutta ei tehty rikosilmoitusta. Eikä näin ollen peritä petoksella saatuja tukiakaan takaisin. Toista se on syntyperäisellä suomalaisella.

Äänestä
  • Eikö tätä painajaista saada millään loppumaan? Pitääkö Suomessakin alkaa puukottamaan politikkoja ja roskiksiin näitä imbesillejä sss miehiä heittämään?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Medialukuhetki kirjoitti:

Tässä tuo aamuinen haastattelu, lopussa paras pala.

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/suomessa-asuva-irakilainen-osa-irakilaisista-tulee-tanne-turhaan/5507978

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu