Söin tänään työpaikan Amica-ruokalassa pinaattikeittoa hintaan 7,90e. Pakko oli hieman säästää ruokakuluissa, kun vaihtoehtona oli kinkkukiusausta hintaan 8,90e.
Oivoi... iltapäivällä se on sitten edessä. Nimittäin 4900e omavastuun maksaminen Skodan merkkikorjaamolle. No onpahan nyt huolettomia kilometrejä edessäpäin kun pellin alla on kokonaan uusi 1,2 TSI-moottori päivitetyllä vahvemmalla jakoketjulla. On se TSI & DSG yhdistelmä kyllä erittäin mukava ajettava ja vieläpä tosi taloudellinen. Kuluttaa niin vähän bensaa, että se ylitti oikein uutiskynnyksen tänä syksynä.
4½ tunnin kuluttua lähden polkemaan Orikedolle tällä mun 28-tuumaisella 3-vaihteisella Helkamalla. Oivoi... taivas on lonkeronvärinen ja vettä sataa... voih..
Täytyy säästää ruokakuluissa
3
120
Vastaukset
- 5plus12
Minkäslaisia viikonloppusuunnitelmia vaimollasi on?
- vituttataaa
Kyllä varmaan vituttaa, et varmaa kaljaa menee viikonloppuna.
En nyt sentään viitsi ryhtyä kaljaa juomaan, sillä vaimollani on huonoja kokemuksia entisten miestensä alkoholinkäytöstä. Hän sanoi minulle arvostavansa kunnollista koti-isää jonka elämä ei pyöri kaljan ympärillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018624- 585538
- 245157
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni335057Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv384891Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h774789- 624333
- 433997
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on403264- 452969