Mystistä..
Outo elämä..outoja unia.11s selvä päivä. Ei oo enää 9 yöhön tarvinnu tapella mustan mörön kanssa unissani. viimeksi pistin kovasti vastaan kun hahmo riepotteli pitkin sänkyä.
Kuulin radion ja lainakoiran vinkunan unen läpi tapellessani painajaismörön kanssa kunnes heräsin. Koiran kylmä kirsu kosketti kättä, radio soi, oli hiljasta..olin yksin.Väreitä tuli vielä pitkän aikaa. Mutta peikko oli poissa ja koirakin rauhottu.
Oliko se se kuuluisa liskojen yön viinamörkö? Joka vielä yritti pitää kiinni poistuessaan kehostani?? Oon monesti tapellut tuon otuksen kanssa yöllä. Yleensä se tulee varsin pitkän putken jälkeen. Ja olihan se noin 8päivää aika pitkä putki.
Onkohan kellään muulla kokemusta tuosta mustasta epämääräisestä otuksesta,jolla ei ole kasvoja, mutta hahmo tulee sängyn yläpuolelle ja alkaa ottaa kiinni, riepottelee tai yrittää tukehduttaa ja pitää paikallaan? Jollain perverssillä? tavalla kaipaan noita yöllisiä matseja.
11päivä selvänä
4
56
Vastaukset 4
- VaasanSpurre
Pitkäkestoinen kusistondis se vaan on. Ei hätää, jatka juopottelua.
- hulluu
Hulluutta hulluutta se o.
- körömölli
sää näät vaan mörköjä
Eipä ole tuollaisia kokemuksia ollut, selvänä olen ollut viimeiset 25 vuotta,ainakin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1471033
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1181001Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät63768PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.49557- 42529
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33501- 63473
- 22427
- 13421
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi6378
