Putinin kansansuosio jo 90%

Venäjällä.

Suomessa se on ehkä noin 60 prosenttia ja on siten paljon korkeampi kuin Sipilän ja Niinistön.
2154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Jos valtion päämiehen suosio on yli 90 %, on jotakin pielessä. Päämies joutuu aina tekemään myös epämiellyttäviä ratkaisuja. Kansa voi olla myös niin huonosti perillä asioista, että kansan mielipiteet muokataan pelkällä propagandalla.

Äänestä
  • Sinä olet huonosti perillä asioista ja mielipiteitäsi muokataan propagandalla. Miksi jonkun asian pitää olla pielessä, jos suosio on noin korkea?

    Äänestä

  • mikääneiolepielessä kirjoitti:

    Sinä olet huonosti perillä asioista ja mielipiteitäsi muokataan propagandalla. Miksi jonkun asian pitää olla pielessä, jos suosio on noin korkea?

    Etkö aivan oikeasti ymmärrä, että 90 % kannatus valtion päämiehelle ei ole aivan tervettä kehitystä. Etkö ole oppinut historiasta tässä asiassa yhtään mitään.
    Minun käy sinua sääliksi.

    Äänestä

  • heil-Putler kirjoitti:

    Etkö aivan oikeasti ymmärrä, että 90 % kannatus valtion päämiehelle ei ole aivan tervettä kehitystä. Etkö ole oppinut historiasta tässä asiassa yhtään mitään.
    Minun käy sinua sääliksi.

    Sääli on sairautta ja Hitleriin vertaaminen silkkaa tyhmyyttä. Tuollainen analoginen ajattelu vain osoittaa, miten vähän ymmärrät asioita.

    Äänestä

No Sipilä ja Niinistö nyt ovatkin molemmat täysiä pelllejä.

Äänestä
  • Hyvfiä johtajia molemmat ja osaavat aikanaan myös väistyä, mit taitoa ei Putte hallitse!

    Äänestä

Se on alla 90%. Noin 89%, joten kaikki on kohdallaan.

Jaksaako pähkähullu USA vielä yritellä Maidan-juttua Venäjälläkin?

Äänestä
  • Kyllä se "Maidan-juttu" noilla lukemilla Punaiselletorille vielä hiipii.

    Äänestä

Eikö kukaan tai ketkään saa tätä Hidalkoa sivuun ?
Tarvitseeko ulkomaalaisten agenttien tulla maahan ja hoitaa asia pois päiväjärjestyksestä.
Kurjaa, kun Venäjän kansan saa vuosia kärsiä tästä kurjuudesta, pakkotteista ym, vain ja ainoastaan tämän miehen yksinvallasta.

Äänestä

On vain ajan kysymys, kun herra poistuu näyttämöltä luonnollisen poistuman kautta.
Näin on aina käynyt ja tulee nytkin käymään.

Äänestä

Tuo nyt on jo trollinakin niin naurettava, että herää epäily siitä oletko pilailu mielessä liikkeellä. Ikävä kyllä olet todennäköisesti tosissasi ja sieltä ryssätehtaalta käsin liikkeellä. Juuri tuollaisia r.sikoja vastaan on jokaisen suomalaisen isänmaallinen velvollisuus puolustautua ja ilmiantaa ne.

Äänestä

Tosiasia lienee, että Putinin suosioon on pyritty useaan otteeseen vaikuttamaan ulkoapäin.
Eli esim. Ukrainaan luotiin tilanteita, joilla pyrittiin provosoimaan Putinia vastareaktioon....siinä onnistumatta.
Tätäkautta olisi ollut mahdollisuus päästä tilanteeseen, jolloin Putinin kansansuosio olisi romahtanut...kaikissa on epäonnistuttu.
Mielenkiintoista on nähdä seuraava veto liittyen Syyriaan...kuinka pitkälle länsi menee?
Siis USA:n hallitevalle eliitille Putin on kivi sukassa.

Äänestä
  • Miten lukutaitoinen ihminen voi tehdä noin nurinkurisia johtopäätöksiä.

    Äänestä

Muutama viikko sitten joku väitti Putinin suosion olevan 85 %, nyt 90 %. Kerronpa teille lukuja päästään heittäville: se on EDELLEEN 80 % eikä yhtään sen enempää.

Äänestä

Ja Venäjän Gallupeilla on suuri huoli,että mennään YLI 100 %:n!

Äänestä

Henkilöpalvonnan ilmiöt tekevät Putinista pellen. Tämä on nähty monet kerrat historian saatossa. Alkaa mennä Pohjois-Korean suuntaan.

Äänestä

Tiltu on niin tyhmä, että tosissaan ylpeilee diktatuurin muodostumisesta naapuriin.

Äänestä

Putinin kansansuosio on lännelle suuri ongelma. Sitähän on hekumoitu, että kun saadaan Venäjä pakotteilla polvilleen saadaan samalla Putin polvilleen...oliko liian vaikeaa?
Lännelle olisi paljo edullisempaa kun Putinin tilalla olisi jokin Jeltsinin tapainen juoppo...rauha Jeltsinin muistolle kuitenkin.

Äänestä

Ei ole, mutta on selvää sekin, ettei MISSÄÄN MAASSA yli 90 %:n suosio kerro maasta hyvää!

Lännelle olisi paljo edullisempaa kun Putinin tilalla olisi jokin objektiivinen johtaja, joka sallisi myös maltillisen opposition eikä yrittäisi palauttaa Neuvostoliiton vanhoja rajoja!

Äänestä

Putin alkok toimia syyriassa ja alkoi heti tapahtumaan,ei tule venäjälle pakolaisia sen rajat pitää,putin saisi vallata suomenkin niin tulisi joku tolkku tännekin,ei tavallisen ihmisen arki muuttuisi juuri ollenkaan ,ihan sama mikä lippu tuolla salossa liehuu kun kohdeltaisiin vaan oman maan kansalaisena nyt ollaan suomessa jotain b luokkaa kun mamut on tärkeintä.

Äänestä
  • Voit muuttaa Putinlandiaan. Kaikki olis tyytyväisiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hallaoja kirjoitti:

Venäjällä.

Suomessa se on ehkä noin 60 prosenttia ja on siten paljon korkeampi kuin Sipilän ja Niinistön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu